Daugiau kaip 70 golfo žaidėjų varžėsi  dėl pereinamosios Vilniaus mero taurės

 

Sostinėje vyko jau penktoji, jubiliejinė, Vilniaus Mero pereinamoji golfo taurė 2019. Net septyniasdešimt vienas golfo žaidėjas varžėsi dėl prizinių vietų.

Pirmosios vietos nugalėtojui tradiciškai įteikiamas garbingas Mero Taurės trofėjus. Šiemet turnyro čempionu tapo Mindaugas Žilionis. Jam Mero Taurė atkeliaus iš praėjusių metų laimėtojo Vytauto Pliuskaus, ir ją asmeniškai perdavė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Laimėta Vilniaus mero taurė man reiškia iš tiesų labai daug, kadangi tai yra iš tiesų prestižinis golfo turnyras, turintis savas tradicijas. Dalyvavimas šiame turnyre yra tikrai įsimintinas. O pats golfas mane žavi tuo, kad jį gali žaisti visą gyvenimą – skirtingai nuo daugumos kitų sporto šakų, žaidėjai gali būti konkurencingi nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus ar lyties jis yra. Sveikinu ir Europos centro golfo klubą, kuris kiekvienais metais ieško vis naujų iniciatyvų, kaip padaryti žaidimą dar įdomesniu“, – laimėjimu džiaugėsi M. Žilionis, profesionalia golfą žaidžiantis nuo 2010 m.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Tarp turnyro dalyvių taip pat buvo ir Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna bei visai neseniai golfą atradęs ir pamilęs atlikėjas Justinas Jarutis. Šiemet Vilniaus mero taurės turnyras ypatingas dar ir tuo, kad jo metu įvyko vienas rečiausių ir sudėtingiausių epizodų golfo sporte – dalyvis Mantas Vaišvilas į duobutę kamuoliuką pataikė vos vienu smūgiu ir atliko vadinamąjį „Hole-in-one“. Skaičiavimais nustatyta, kad tokį smūgį padaryti golfo žaidėjas mėgėjas turi tikimybę, lygią 1 iš 12,5 tūkstančių.

Penktasis, jubiliejinis turnyras šiemet buvo dedikuotas Baltijos kelio 30-mečiui.

„Šiais metais klubas prisijungė prie Lietuvoje visą savaitgalį vykstančių iniciatyvų mininčių Baltijos kelio jubiliejų ir kartu su #Walk15 programėle skaičiavome turnyro metu nueitus žingsnius. Suskaičiavome, kad Europos golfo klube, žaidėjas žaisdamas 18 duobučių raundą – nesvarbu ar tai vyras, ar moteris, ar vaikas, ar senjoras – nueina vidutiniškai 14 tūkst. žingsnių. Kadangi turnyre iš viso dalyvavo 71 dalyvis, vidutiniškai per turnyrą buvo nueita 994 tūkst. žinginių, o nuo Vilniaus iki Talino yra 853 tūkst. žingsnių. Tad turnyro metu mes nuėjome ir simbolinį savo Baltijos kelią ir taip paminėjome šią sukaktį“, – kalbėjo Europos centro golfo klubo vadovas, Lietuvos golfo federacijos valdybos narys, atsakingas už golfo plėtrą Mindaugas Glinskis.

Organizatorių nuotr.

Tiek žaidėjai tiek svečiai atviravo, kad džiaugiasi įspūdžių pilnu įvykusiu turnyru ir jau laukia kitąmet planuojamos Vilniaus Mero Pereinamosios Golfo Taurės 2020.

Visi vilniečiai, norintys praleisti turiningą laisvalaikį gamtoje, kviečiami aplankyti netoli Vilniaus įsikūrusį Europos Centro Golfo Klubą. Net ir niekada golfo nebandę žaisti miestiečiai čia atvyksta pailsėti, pasigrožėti gamta, praleisti laiką su šeimomis ir draugais. Tuo tarpu golfo žaidėjai sveiką gyvenseną propaguoja aktyviai treniruodamiesi gryname ore, o treniruočių metu pasiektą įdirbį demonstruoja dalyvaudami organizuojamuose turnyruose.

Jau penktą kartą rengiamu turnyru siekiama skatinti Vilniaus žinomumą pasaulyje per golfo žaidimą. Lietuvos golfo federacija stipriai dirba populiarindama šią sportą šaką ir sostinės mokyklose, suteikdama golfo įrangą. Šiai dienai, net 50 Vilniaus mokyklų kūno kultūros pamokose integruoja golfo žaidimą į bendrąją programą. Federacija taip pat remia moksleivius dalyvaujančius golfo turnyruose.