Prasidėjo registracija į „Hack4Vilnius” hakatoną

 

Rugsėjo 20–22 d. Saulėtekio slėnio akademiniame miestelyje antrąjį kartą vyks Vilniaus miesto hakatonas „Hack4Vilnius“. Jo tikslas – rasti naujus, inovatyvius sprendimus, kaip Vilnių paversti išmanesniu, sveikesniu, judresniu ir švaresniu miestu. Dalyviai gali siūlyti savo idėjas arba imtis spręsti hakatono organizatorių ir partnerių iškeltus iššūkius, kurių yra beveik keturiasdešimt. Laukiami patys įvairiausi pasiūlymai ir miesto problemų sprendimo būdai.

„Norime ir kryptingai dirbame, kad Vilnius būtų tarsi didžiulė žaidimų aikštelė išradėjams, duomenų analitikams, startuoliams ar tiesiog gerų idėjų autoriams. Miestas jau įrodė, kad dėl šių tikslų pasirengęs atverti visus duomenis ir suteikti visus būtinus įrankius, o jus kviečiame kurti. Nuo mažiausių idėjų iki sudėtingiausių sprendimų – nėra geresnės vietos jiems išbandyti, nei Vilnius“, – sako renginio globėjas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Organizatorių nuotr.

Izraelio verslininkas dalinsis savo patirtimi

Pirmasis „Hack4Vilnius“ hakatonas, vykęs 2018 metais, sulaukė didelio populiarumo – renginyje dalyvavo daugiau nei šimtas programuotojų, dizainerių, verslo vystytojų, įvairių krypčių studentų. Dalyviams išgryninti idėjas ir pasiruošti finalui padėjo 20 mentorių – patyrusių specialistų, iš „Startup.lt“, „Trafi“, „Žabolienė ir partneriai „METIDA“, „Susisiekimo paslaugos“ ir kitų organizacijų.

Šiemet hakatono mentorių gretas papildė Yosef Shavit – Izraelio antrepreneris, „Inno-Negev“ akseleratoriaus bei verslo konsultavimo įmonės „Yozma Consulting“ įkūrėjas ir vadovas, Bengis verslumo ir inovacijų centro direktorius. Yosef Shavit hakatono metu ne tik individualiai konsultuos dalyvius verslumo, inovacijų, technologijų klausimais, bet ir ves praktinius idėjų pristatymo (angl. pitching) mokymus, kuriuose pasidalins patirtimi, kaip tinkamai pristatyti verslo idėjas ir patraukti investuotojų dėmesį.

Komandos varžysis dėl vertingų prizų

Praeitais metais „Hack4Vilnius“ prizinio fondo vertė siekė 6300 Eur. Šiemet hakatono prizų sąrašas gausiai papildytas ir komandos varžysis ne tik dėl svaraus 1500 Eur piniginio prizo, kurį įsteigė „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, bet ir dėl unikalios galimybės aukštųjų mokyklų studentams išvykti į vieną pirmaujančių Izraelyje „Inno-Negev“ akseleratorių. Tai puiki proga susitikti su potencialiais investuotojais, semtis patirties iš daugiau nei 20 dėstytojų, konsultuotis su daugiau nei 50 mentorių bei dalyvauti intensyviuose mokymuose.

VGTU „LinkMenų fabriko“ įsteigtas prizas – 3 mėn. narystė prototipų gaminimui – ir Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko 3 mėn. narystė „Work’inn“ bendradarbystės erdvėje padės užtikrinti hakatono metu gimusių idėjų tęstinumo ir įgyvendinimo galimybes.

„Hack4Vilnius“ dalyviai turės progą laimėti bilietus į didžiausią Baltijos šalyse programuotojų konferenciją „Build Stuff 2019“ (prizą įsteigė „Build Stuff Lithuania“), kelionę visai komandai į Varšuvą, Rygą arba Taliną su „Lux Express“ (prizą įsteigė „Lux Express“), o vystantys mobilumo sprendimus varžysis dėl 300 Eur „Amazon“ čekio (prizą įsteigė „Trafi“).

„Hack4Vilnius“ – idėjų realizavimo tramplinas

Hakatono organizatoriai tikisi, jog „Hack4Vilnius“ taps kasmetine tradicija bei siekia užtikrinti, kad renginio metu gimusios idėjos būtų vystomos toliau. „Hack4Vilnius“ sėkmės pavyzdys – praėjusiais metais nugalėjusi „Reality Check“ komanda, sukūrusi mobilios „GetPet“ aplikacijos prototipą. „GetPet“ programėlė, veikianti „Tinder“ principu, skirta padėti išsirinkti ir atsakingai priimti sprendimą globoti prieglaudoje esantį gyvūną. Ši iniciatyva sulaukė didelio Lietuvos visuomenės palaikymo ir užsienio žiniasklaidos dėmesio – apie komandą ir naująjį produktą rašė tokios platformos, kaip „The Washington Post“, „The New York Times“, „MailOnline“ bei kiti portalai. Šiemet prie „GetPet“ iniciatyvos prisijungė ir Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda“.

Registracija į „Hack4Vilnius“ hakatoną vyksta iki rugsėjo 16 d.: http://bit.ly/2XLtxnV

„Hack4Vilnius“ organizatoriai laukia visų miesto gyventojų idėjų, kaip Vilnių paversti išmanesniu, sveikesniu, judresniu bei švaresniu miestu ir kviečia iškelti savo iššūkį, kurį hakatono dalyviai renginio metu galėtų spręsti: http://bit.ly/2YGnqxH

„Hack4Vilnius 2019“ organizuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, „Go Vilnius“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, „Inovacijų savaitė“.