Pasisekimo sulaukę vilniečių susitikimai su turistais vyks ištisus metus

 

Vasaros pradžioje pristatyta nauja Vilniaus turizmo savanorių iniciatyva „Meet a local“ (liet. „Susitik su vietiniu“) sulaukė tokio didelio susidomėjimo, jog nutarta, kad ji vyks ištisus metus. Nuo birželio vidurio vykstančios programos metu jau įvyko daugiau nei 100 vilniečių susitikimų su turistais, iš kurių daugelis išsitęsė į kelių valandų pasivaikščiojimus po miestą, susirašinėjimus ir netgi į naujas draugystes.

„Niekada nebūčiau taip pamatęs miesto savarankiškai,“ – apie susitikimą su „Meet a local“ savanoriu Aurimu atsiliepė Vilniuje viešėjęs turistas Dean iš Pietų Afrikos Respublikos. „Idėja išgerti kavos su vietiniu žmogumi yra fantastiška!” – po susitikimo su vilniete Fausta rašė amerikietis Robertas. Turistai gyrė „Meet a local“ savanorių žinias apie Vilnių, gebėjimus kalbėti užsienio kalbomis, svetingumą, kvietė juos apsilankyti savo šalyse.

Pirmuoju programos „Meet a local“ savanoriu tapo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, vėliau prisiregistravo daugiau nei 130 vilniečių nuo 17 iki 70 metų amžiaus. Savanorių įvairovė atitiko turistų, todėl kiekvienas dalyvis galėjo ieškoti savo pomėgius, interesus, amžių atitinkančių pašnekovų. Jauniausias programoje dalyvavęs turistas buvo penkiametis iš Rusijos, vyriausias – 84 metų Žanas iš Prancūzijos.

„Į mūsų kvietimą naujai pamatyti Vilnių ir susipažinti su vietiniais gyventojais entuziastingai atsiliepė tiek turistai, tiek vilniečiai – pradedant moksleiviais ir studentais, baigiant architektūros profesoriais ir mokslininkais. Susidomėjimas auga, susitikimai vyksta kasdien, todėl nutarėme, kad ši programa Vilniui yra reikalinga ne tik vasarą, bet ištisus metus, – sakė „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. – Esame dėkingi ne tik žingeidiems turistams, bet ir svetingiems, išsilavinusiems vilniečiams, kurie skiria savo laisvalaikį turistams ir tokiu būdu padeda mums mieste užtikrinti tvarią turizmo plėtrą.“

Susitikimuose daugiausiai dalyvavo JAV, Vokietijos, Baltarusijos, Italijos, Ispanijos turistai, tačiau prisijungė Vilniaus svečiai iš visų kontinentų ir daugelio šalių – Kosta Rikos, Singapūro, Taivano. Vieni turistai teigė, kad nori daugiau sužinoti apie gyvenimą Lietuvoje, geriau pažinti miestą, paragauti vietinio maisto. Buvo tokių, kurie ieškojo naujų draugų, o, pavyzdžiui, kelionių tinklaraštininkai iš Rusijos, Ispanijos ir JAV ieškojo vietinių žmonių, galinčių papasakoti apie Vilnių jų „Youtube“ kanalo prenumeratoriams.

Programa „Meet a local“ populiariausia tarp individualiai keliaujančių turistų, kurie dalyvavo daugiau nei aštuoniose dešimtyse susitikimų su vilniečiais. Kita vertus, su vilniečiais susipažinti panoro ir penkių asmenų šeima iš Izraelio ir netgi septynių mokslininkų grupė iš Vokietijos.

Visą vasarą Vilniaus gatvėse budėjo ir tradiciniai Vilniaus savanoriai, pasiruošę teikti informaciją miesto svečiams. Prie jų prisijungė ir šiemet Lietuvoje dirbanti tarptautinė kelionių platformos „Booking.com“ komanda. Organizatoriai dėkoja šiais metais prie projekto prisidėjusiems partneriams, kurių tarpe –„Caffeine“,  MO muziejus, menų fabrikas „Loftas“, „Vilniaus Gondola“, „Iliuzijų muziejus“, „Kartlandas“, „Valandėlė“, „Senamiesčio gidas“, „FeelZcity“, „Zoopark“, Balloon.lt, Etno dvaras.