Duisburgo meras Vilniuje semiasi žinių apie paslaugų skaitmenizavimą

 

Rugsėjo 2-4 dienomis Vilniuje vieši Vokietijos miesto Duisburgo delegacija: miesto meras Sören Link, tarybos nariai, savivaldybei pavaldžių įmonių vadovai. Šiandien S. Link dalyvavo Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus priėmime ir apsilankė Vilniaus savivaldybės įmonėse. Meras R. Šimašius svečiams pristatė inovatyvų, dinamiškai besivystantį, atvirų duomenų, verslo plėtrai patrauklų Vilnių.

„Džiaugiuosi mūsų ilgamete draugyste ir kviečiu diskutuoti apie tai, kaip galėtume bendradarbiauti ateityje, kuo galime pasidalinti, ko pasiekėme ir kuo didžiuojamės. Mūsų savivaldybės kontroliuojamos įmonės per pastaruosius 4 metus nuo paskutinio susitikimo, žymiai paaugo: augo paslaugų kokybė, valdymo kultūra, daugėjo inovatyvių sprendimų, keitėsi įmonių įvaizdis, o tai lėmė gerėjančius rezultatus ir paslaugas vilniečiams. Vilnius ir toliau augs, gražės ir bus vis patogesnis gyventi ir dirbti“, – delegaciją sveikino R. Šimašius.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Duisburgo delegacija į Vilnių atvyko pasisemti gerosios sostinės savivaldybės patirties skaitmenizuojant gyventojams teikiamas paslaugas. Delegacija domėjosi kaip veikia 5G ryšys Vilniuje, kokie yra didžiausi pasiekimai e.Miesto srityje. Vilniaus meras dalinosi patirtimi įdiegiant elektroninę registracijos į darželius sistemą, taip pat investicijų į sostinę pritraukimu, pasakojo apie sėkmingus inovatyvius mobilumo projektus – dalinimosi mašinomis sėkmę, „Trafi“ įsikūrimą, „FinTech“ įmonių investicijomis Lietuvos sostinėje.

„Šis vizitas Vilniuje yra tikrai labai įdomus ir naudingas – gavome net ir praktinių užduočių, o gautą patirtį tikrai atsivešime namo ir pritaikysime tiek miesto administracijoje, tiek bendradarbiaujant su Duisburge įsikūrusiomis įmonėmis. Tikimės sužinoti dar daugiau – juk lietuviai ir vilniečiai tokie imlūs naujovėms ir inovacijoms“, – kalbėjo Duisburgo meras S. Link.

Duisburgas – miestas-partneris Vilniui. 2020 metais miestai švęs jau 35 metų bendradarbiavimo sukaktį. Vizito metu aptartos ir idėjos būsimiems šventiniams renginiams.

Su Duisburgo meru S. Link sostinės meras R. Šimašius buvo susitikęs prieš 4 metus Vilniuje, kai buvo organizuota Vilniaus-Duisburgo bendradarbiavimo 30-mečio šventė. Jos metu buvo pristatyta Duisburgo kultūra, vyko Rudigerio Eichholzo fotografijų paroda, koncertavo vokiečių roko grupė „Fools Errant“.

Miestai bendradarbiauja nuo 1990-ųjų – tuo ypatingu Lietuvai ir Vilniui metu Duisburgas rėmė šalį gausia humanitarine pagalba. Šis bendradarbiavimas neliko nepastebėtas – Užsienio reikalų skyriaus darbuotoja Heike Maus 2000 m. buvo apdovanota Šv. Kristoforo statulėle kaip labiausiai labdaringa veikla Vilniaus miestui nusipelnęs asmuo.

Duisburgas – 15-as didžiausias miestas Vokietijoje, įsikūręs valstybės šiaurės vakaruose, per miestą teka Reino upė. Mieste stipriai išvysta pramonė, įsikūręs didžiausias vidaus vandenų uostas pasaulyje. Duisburge gyvena beveik 490 tūkst. gyventojų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt