Arčiau verslo standartų: Vilnius ieško profesionalių vadovų strateginėms įmonėms

 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija tęsia praėjusią kadenciją pradėtą strateginių įmonių gerojo valdymo praktiką ir šiuo metu skelbia nepriklausomų valdybos narių atrankas į dvi didžiausias savivaldybės įmones – „Vilniaus vandenys“ ir „Vilniaus šilumos tinklai“. Abiejose įmonėse ieškoma po du nepriklausomus valdybų narius darbui iki valdybų kadencijų pabaigos (2023 m. balandžio mėn.).

„Siekiame kuo labiau priartinti Vilniaus valdymo standartus prie pažangiausių privataus sektoriaus pavyzdžių. Žinoma, esame apriboti nacionalinių teisės aktų ir dėl to negalime pasiūlyti tokių pat patrauklių komercinių sąlygų, tačiau Vilniuje jau tikrai turime daugybę profesionalų, kurie susikūrė finansinį stabilumą ir nori save realizuoti miesto ar šalies labui. Mes tam suteikiame puikią progą – prisidėkite prie miesto augimo, rinkite karmos taškus”, – kviečia Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pasak P. Poderskio, miestas siūlo didelių įmonių valdymo patirtį, kuri profesionalams pravers ateityje dirbant kituose sektoriuose. „Minėtos įmonės, vertinant jų turtą, yra vienos didžiausių Vilniaus mieste apskritai, ir jos susiduria su visais įmanomais veiklos aspektais – klientų aptarnavimu, finansų bei investicijų planavimu, rinkodara, procesų optimizavimu, išorės kapitalo pritraukimu, taip pat vis labiau aktuali tampa skaitmenizacija ir išmaniosios technologijos“, – teigia Administracijos direktorius.

Savivaldybės administracijos Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovė Lina Koriznienė pažymi, kad dauguma stereotipų apie nacionalinių ar savivaldybių įmonių valdybų darbą yra nepagrįsti.

„Vis dar manoma, kad dalyvauti ir dirbti įmonių valdybose nėra patogu laiko prasme, tačiau tai nėra visai tiesa, nes fiziškai valdybų posėdžiai vyksta maždaug kartą per mėnesį, esant poreikiui, juose galima dalyvauti nuotoliniu būdu – praėjusią kadenciją turėjome atvejį, kai vienos įmonės valdybos nariui teko išvykti gyventi į kitą valstybę, bet darbas dėl to nesustojo, nes visa reikalinga medžiaga yra patogiai pateikiama elektroniniu paštu. Atrankos skaidrumą užtikrins komisija, kuri susidės ne tik iš Administracijos vadovybės, bet ir pasitelkti išoriniai ekspertai“, – sako L. Koriznienė.

Teikti kandidatūras į „Vilniaus vandenų“ valdybą galima iki 2019 m. rugsėjo mėn. 20 d., o į „Vilniaus šilumos tinklų“ – iki 2019 m. rugsėjo mėn. 27 d. Daugiau informacijos apie reikalavimus kandidatams bei kitas laisvas vadovų pozicijas įmonėse rasite šiais adresais: https://www.vv.lt/lt/karjera/profesionalams ir https://chc.lt/data/public/uploads/2019/09/atnaujintas-darbo-skelbimas_nepriklausomi-valdybos-nariai.pdf

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt