VGTU studentai kūrė Naujamiesčiui: kviečiame į idėjų pristatymą

 

VGTU kartu su Vilniaus miesto savivaldybe rugsėjo mėnesį organizavo kūrybinės dirbtuves pavadinimu „I Dirt+Activate Urban Space” . Šios kūrybinės dirbtuvės yra vienas iš VGTU Architektūros fakulteto III kurso studijų modulių. Studentai dvi savaites dirbo Naujamiestyje, jų darbo baze tapo uždarytas Spartos fabrikas. Į kūrybinių dirbtuvių procesą buvo įtraukti ir Simono Daukanto progimnazijos mokiniai.

Vieniems tai tapo kontekstu purvo prasmėms ir formoms tyrinėti (I♥ DIRT – kuratorius arch.Slavis Poczebutas – Berlynas, MEKADO), kitiems – būstine analizuojant ir kuriant erdvinius scenarijus šalia fabriko esančioms viešosioms erdvėms (Activate urban space – kuratoriai kraštovaizdžio arch. Lola Meyer ir arch. Kai Dolata – Berlynas, URBICON).

Kviečiame į penktadienį, rugsėjo 13 d. vyksiantį dirbtuvių rezultatų pristatymą ir mini festivalį „Activate urban space“ (liet. aktyvuokime urbanistinę erdvę). Dirbtuvės trims skirtingoms Naujamiesčio teritorijoms pasiūlys naujų idėjų ir kartu su jų kaimynystėje gyvenančiomis bendruomenėmis, taip pat įtrauktomis į planavimo procesą, atšvęs darbo rezultatus.