„Vilniaus vandenys“ Kalnėnų gyventojams parodė išplėstą vandenvietę

 

Pirmadienio vakarą „Vilniaus vandenys“ valandai atvėrė sostinės Kalnėnų vandenvietės vartus vietos bendruomenės nariams. Išplėstoje ir sutvarkytoje vandenvietėje vyko bendrovės ir bendruomenės atstovų susitikimas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Neseniai „Vilniaus vandenys“ Kalnėnuose išgręžė trečią artezinį gręžinį, o vasarą įrengė 500 kub. metrų talpos geriamojo vandens rezervuarą bei vandens gerinimo (nugeležinimo) įrenginius. Taip šio rajono gyventojams bus geriau užtikrinami geriamojo vandens poreikiai.

Bendrovės vadovas Marius Švaikauskas bei Vandentiekio ir nuotekų sk. vadovas Virgilijus Uždavinys papasakojo Kalnėnų gyventojams ne tik apie šį objektą, bet ir centralizuotų tinklų plėtros planus šioje miesto dalyje, planuojamą vamzdynų jungtį su Naujosios Vilnios vandens tiekimo zona.

Šiuo metu turime galimybę papildyti rezervuarus iš Liepkalnio siurblinės, į kurią vanduo patenka  per Kirtimų vandens gerinimo įrenginius iš Pagirių vandenvietės.

2001 m. privatus nekilnojamo turto vystytojas UAB „Skala“ pradėjo individualių namų statybas šioje teritorijoje. Vandens poreikiams tenkinti buvo suprojektuota vandenvietė su dviem gręžiniais, dviem 100 kub. metrų talpos švaraus vandens rezervuarais ir II kėlimo siurbliais. Ši sistema buvo skirta tik pirmam plėtros etapui. Dabar gyvenamoji teritorija išsiplėtusi 5-6 kartus ir bus plečiama toliau, todėl reikalinga vandenvietės bei tinklų plėtra.