Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – saugaus eismo akcijos ir renginiai „Būk matomas ir saugus“

 

Rugsėjo 29 d. minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Ta proga Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje vyks saugaus eismo renginiai „Būk matomas ir saugus“, kuriuose patyrę saugaus eismo specialistai dalinsis patirtimi.  Renginio dalyviai sužinos, kaip saugiai dalyvauti eisme, kodėl svarbu rinktis saugų greitį, nešioti atšvaitus tamsiuoju paros metu, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio. Taip pat žiūrovai išvys ir specialiųjų pagalbos tarnybų  pasirodymą.

 „Kelių direkcijos pagrindinis tikslas – kurti patogią ir saugią susisiekimo keliais infrastruktūrą. Tačiau kartais vien įgyvendintų infrastruktūros sprendinių neužtenka – saugumui keliuose yra labai svarbus eismo dalyvių elgesys ir atsakomybė keliuose. Nuosekliai vykdoma švietėjiška veikla kryptingai siekiame ugdyti kiekvieno eismo dalyvio atsakingą požiūrį, suteikti reikalingas saugaus eismo žinias. Šis renginys – dar viena proga priminti, kad saugumas kelyje priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, nes mes visi esame eismo dalyviai, formuojantys eismo kultūrą keliuose“, – sako Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

Renginių „Būk matomas ir saugus“ metu dalyviai bus kviečiami tapti ne tik pasyviais stebėtojais, tačiau ir dalyvauti interaktyviuose užsiėmimuose: pasimatuoti girtumą imituojančius akinius, kuriuos dėvint bus konstruojama dėlionė. Vyks inovatyvios orientacinės varžybos, kuriose teisingai atsakę į klausimus apie saugų eismą turės galimybę laimėti pagrindinį varžybų prizą – pasivažinėjimą super automobiliu.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pastaruoju metu išpopuliarėjus elektriniams paspirtukams ir riedžiams, renginio svečiai galės išbandyti šias transporto priemones, susipažinti su jų valdymu ir saugiu elgesiu kelyje.

Apsilankiusius renginyje saugaus eismo ekspertai susipažindins ir su atšvaitų dėvėjimo svarba. Vilkiko priekaboje įrengtame specialiame stende bus galima pamatyti ir įsitikinti, kaip svarbu tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui pėsčiajam turėti taisyklingai pritvirtintus atšvaitus, kurie gali išgelbėti gyvybę.

Žiūrovai  iš arti galės pamatyti ir specialiųjų tarnybų darbą: priešgaisrinė gelbėjimosi tarnyba gesins ir pjaustys liepsnojantį automobilį, o paramedikai  pademonstruos, kaip turi būti suteikta būtinoji pirmoji pagalba.

Renginiai „Būk matomas ir saugus“ rugsėjo 29 d. 12 val. Vilniuje vyks Katedros aikštėje, Klaipėdoje – Atgimimo aikštėje, Panevėžyje – prie Panevėžio kultūros centro. Renginius užbaigs „X faktorius“ dalyvių koncertai.

Daugiau informacijos apie Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimo renginius: https://www.facebook.com/pg/LAKD.LT/events/?ref=page_internal