Vilnių sudrebins #BeActive zumbos fiesta su sporto dirbtuvėmis

 

Prieš gerus metus Vilnių sudrebino #BeActive naktinis zumbos vakarėlis. Čia įvyko didžiausias Baltijos šalyse Lotyno Amerikos  lengvojo kultūrizmo renginys su pasauline žvaigžde Loreta Bates. Ne vienerius metus Vilnių stebinę zumbos renginiai su svečiais iš Karibų, Brazilijos, Peru, Nyderlandų ir JAV šiemet išauga į dar didesnį ir įdomesnį renginį – „#BeActive Night – Family and Kids“.

Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Šiais metais be zumbos maratono bus pristatomos ir kitos sporto šakos.

Sporto dirbtuvėse prisistatys, įspūdingus pasirodymus atliks ir išmėginti savo jėgas kvies kapueiros treneriai. Kapueira yra tradicinis brazilų kovos menas, jungiantis kovos bei šokio elementus, akrobatiką ir muziką.

„Skatindami vaikus aktyviai sportuoti pristatome šio kovos meno išskirtinumą, taip populiarindami  fizinį aktyvumą, motyvuodami judėti, stiprinti sveikatą. Muzika ir dainavimas yra neatsiejama šio kovos meno dalis, todėl bus galima susipažinti su autentiškais kapueiros instrumentais (berimbau, atabaque, pandeiro), taip pat su kapueiros dainomis (portugalų kalba). Kaip ir visi kovos menai, kapueira irgi turi savo egzaminų ir diržų sistemą. Lietuvoje šis tradicinis brazilų kovos menas yra dar mažai pažįstamas ir turi didelį potencialą sudominti vaikus ir jaunimą sportuoti, bei įtraukti į fizinio aktyvumo veiklas“, – teigė „Vilnius Capoeira“ atstovė Elžbieta Grabovskaja.

Nuotr. Mantas Gugzinevičius

Taip pat #BeActive renginio metu bus galima susipažinti su akrojoga – vienintele sveikatingumo sistema, apimančia fizinius, psichinius ir mentalinius, socialinius asmens aspektus.

Dažnai tai įvardijama smagiąja fizioterapija, kur viskas atliekama kartu ir dėl to sportuoti tampa ne tik linksmiau, bet ir lengviau tiek jaunuolių, tiek senolių sąnariams ir raumenims.

„Kai mąstai, kad pasaulis apsivertęs – ateik į „AcroYogą“ – apsiversk visas ir ištiesink pasaulio vaizdą. Na, o jei gali pakelti šaukštą – gali daryti ir akrojogą!“, – skelbia organizatoriai.

Sporto dirbtuvėse su akrojoga padės susipažinti Karolis Valickas – šios sistemos pradininkas ir vienintelis tokios kvalifikacijos treneris Lietuvoje. Jis akrojogą atrado prieš devynerius metus ir jau 2014 m. įsteigė pirmąją oficialiai ir legaliai Europoje veikiančią mokyklą „AcroYoga Lt“, kurios įkurtos bendruomenės šūkis „AcroYoga in a Tie“ provokuoja – sportuoti galima net dėvint kostiumą ir ryšint kaklaraištį, nes tam nereikia jokių ypatingų priemonių ar specialaus pasirengimo.

Akrojoga ypač naudinga žmonėms, kurie dėl sėdimo darbo bei nepakankamo fizinio aktyvumo skundžiasi nugaros skausmais ir sumažėjusiu lankstumu. Be to, šie užsiėmimai padeda kovoti su stresu, stiprina komandinį ir emocinį ryšį, pasitikėjimą savimi ir kitais.

O pagrindinį vakaro akcentą – naktinį zumbos šou – pradės „Zumba Kids“ maratonas su specialia programa vaikams, todėl šiame renginyje laukiama daug šeimų su savo atžalomis. Aktyviausios iš jų bus apdovanotos prizais.

Nuotr. Mantas Repečka

„Šiemet zumbos vakarėlio formatas plečiasi. Renginys bus skirtas ne tik suaugusiems – startuosime su zumbos maratonu vaikams. Todėl žmonės galės dalyvauti šventėje su visa šeima. Vakarinė dalis – masinis zumbos maratonas šiemet lauks su labai stipria trenerių komanda. Visų pirma, žvaigždės „Nevena&Goran“ – išskirtiniai treneriai iš Serbijos. Jie yra ne tik „Youtube“ žvaigždės, bet ir be galo įdomios asmenybės. Dalyvaudami tarptautiniuose renginiuose, jie visada surengia labai smagius šou. Jie dviese šoka identiškai, visuomet labai stilingai ir vienodai apsirengę, yra be galo charizmatiški ir energingi treneriai“, – pasakojo viena ryškiausių Lietuvos zumbos žvaigždžių Augustina Juknė.

Renginyje dalyvaus ir labai stipri Lietuvos trenerių komanda. A. Juknė ir Dovydas Veiverys yra sulaukę ir tarptautinio pripažinimo. Abu treneriai šiemet nugalėjo tarptautiniame „Zumba Fitness“ konkurse „Next Rising Presenter“ ir pateko tarp septynių finalo dalyvių (iš 900 dalyvių). Taip pat jie pirmą kartą istorijoje atstovavo Lietuvai tarptautinėje zumbos konvencijoje Orlande (JAV). Tarp trenerių bus ir Vasilisa Tarasova – pirmoji atrinkta specialistė, turinti „Zumba Jammer“ statusą.

Renginio dalyviams poilsiauti neleis ir auganti žvaigždė, labai charizmatiškas treneris Aristinas Guogis bei renginių organizatorė, aktyvistė ir „Salsation“ programos „Elite“ trenerė Kamilė Mazrimė. Taip pat renginyje pasirodys papildoma šešių labai stiprių ir energingų trenerių komanda  – Kamilė Narkutė, Aistė Matulionytė, Viktorija Juknevičienė, Edita Urbonė, Eglė Valentaitė ir Meda Maceikienė.

„Taigi, laukia be galo įdomus, smagus ir profesionalus renginyssu daug profesionalios technikos, LED ekranais, neoniniu apšvietimu ir aukšto lygio Lotynų Amerikos lengvojo kultūrizmo vakarėliu“, – pridūrė A. Juknė.

Naktinė zumbos fiesta „BeActive“ savaitės metu Vilniuje vyko ir pernai. Tuomet renginyje dalyvavo rekordinis kiekis žmonių – beveik 700. Šiais metais renginys bus nemokamas, todėl dalyvių skaičius turėtų augti.

„Pernai tikrai maloniai nustebino toks aktyvumas. Bet greičiausiai nėra ko stebėtis – ta emocija, kuri tvyro ore tokių renginių metu, pozityvumas, energija, žmonių nuoširdumas ir minios atsidavimas būna tikra pozityvumo bomba ir visi po tokio renginio pasikrauna ilgam. Tiesiog reikia pabūti ten, kad tai pajustum – visi atsipalaidavę, šoka, rėkia, dainuoja – kaip dideliame koncerte, į kurį aktyviai įsitraukia kiekvienas. Visi šoka bei sportuoja iš širdies“, – kalbėjo A. Juknė.

Nors didžioji dalis zumbos renginių dalyvių paprastai būna moteriškos lyties, pastaraisiais metais daugėja ir šia aktyvia veikla užsiimančių vyrų. Kad zumba skirta tik moterims – mitas, kurį nesunkiai paneigė A. Juknė.

„Zumba tikrai nėra skirta tik moterims, visame pasaulyje šoka ir nemažai vyrų, vien trenerių vyrų turime tikrai nemažai. Jau ir mūsų renginyje išvysime net tris trenerius vyrus. Norėčiau paskatinti lietuvius būti drąsesniems, nebijoti šokti, ir negalvoti, kad šokis yra skirtas tik moterims. Kai zumbos treniruotes vesdavau Amsterdame, tikrai susirinkdavo daugiau vyrukų, tad norėčiau padrąsinti, jog nebijotų, atsipalaiduotų, ir negalvotų, ką pamanys kiti. Zumba – tikrai labai smagi, pakraunanti ir aktyvi kardiotreniruotė, pasportuosite ne ką mažiau intensyviai nei sporto salėje“, – užtikrintai kalbėjo A. Juknė.

Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, bet reikalinga registracija: https://www.facebook.com/events/914419738918619/

#BeActive Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje.