Savaitgalį – galimybė pažinti Vilnių keliaujant pėsčiomis, dviračiais ir netgi plaukiant laivu

 

Ar gerai pažįstate Vilniaus stoties rajoną, Žvėryną, Markučius? Ar žinote, kur sostinėje galima aptikti vaiduoklių? Visiems atviros ekskursijos, padėsiančios atsakyti į šiuos klausimus, Vilniuje vyks visą ateinantį savaitgalį. Jos – dalis programos, skirtos rugsėjo 27-ąją minimai Pasaulinei turizmo dienai.

„Vaiduoklių turas“, „Nežinomo žinomo miesto istorijos“, „Stoties rajone“, „Alternatyvus turas“ – tai tik kelios teminės nemokamos ekskursijos iš dviejų dešimčių, prie kurių rugsėjo 27 – 29 dienomis galės prisijungti norintys pasijusti turistais savo mieste. Miesto apylinkes norintieji geriau pažinti kviečiami keliauti gamtoje – aplankyti Verkių rūmų bei Markučių dvarvietes. Vyks ekskursijos dviračiais ir netgi laiveliais. Už simbolinį vieno euro mokestį miestiečiai galės pasivažinėti pažintiniais turistiniais autobusais.

Nuotraukos GO VILNIUS

Siurprizai penktadienį lauks Vilniuje viešinčių užsienio turistų. Jie bus kviečiami dalyvauti lobio ieškojimo žaidime, kuris paskatins geriau pažinti Vilnių. Už pusę kainos tądien bus galima įsigyti „Vilnius Pass“ – korteles, suteikiančias galimybę nemokamai arba pigiau aplankyti daugelį Vilniaus ir jo apylinkių turistinių objektų, dalyvauti ekskursijose.

Be to, Vilniaus turizmo informacijos centruose penktadienį vyks loterija, kurioje miesto svečiai galės laimėti ne tik bilietus į muziejus, suvenyrus. Turizmo dienos proga specialų prizą įsteigė populiari Vilniuje veikianti „Meet a local“ programa: ištraukę laimingą bilietą užsienio turistai bus pakviesti su savanoriu vilniečiu praleisti visą dieną, kitaip tariant – patirti, kaip mieste gyvena vietiniai žmonės.

„Populiarumas, kurio sulaukė šią vasarą startavusi „Meet a local“ programa, parodė, kad daugeliui turistų labai įdomu patirti, kaip mieste gyvena paprasti vietiniai žmonės – kur lankosi, geria kavą, susitinka su draugais, eina pasivaikščioti. Todėl Turizmo dienos proga nutarėme turistams dovanoti ne paprastą susitikimą su vietiniu, o visą dieną, kupiną vilnietiškų patirčių ir pramogų“, – sakė „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Išsamią programą ir registraciją į renginius galima rasti Vilniaus turizmo informacijos svetainėje.

Turizmo dienos renginius organizuoja „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius. Programos partneriai – Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, dviračių nuomos ir ekskursijų organizatoriai „Velo takas“, Vilniaus miesto gidai, ekskursijų autobusais organizatoriai „Senamiesčio gidas“ bei „Valandėlė”.