Atvėsus orams Vilnius jungia šildymąAtsižvelgus į faktinę pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą ir būsimas oro prognozes, nuo spalio 1 d. sostinės daugiabučiuose bei administraciniuose pastatuose įjungiamas šildymas. Šiluma sostinės rajonuose bus įjungiama palaipsniui, pagal nustatytą grafiką. Per penkias dienas šiluma pasieks viso miesto daugiabučius ir komercinius-administracinius pastatus. Sostinės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, taip pat sveikatos priežiūros įstaigose šildymas įjungtas praėjusią savaitę, rugsėjo 23 d.

„Šiandien prasideda tikrasis šildymo sezonas. Sakau „tikrasis“, nes gerą savaitę sostinėje jau šildėsi švietimo bei sveikatos priežiūros įstaigos. Be to, iš anksto įsijungti šildymą galėjo daugiabučiai, kuriuose dėl jo įjungimo sutardavo bent 50 proc. gyventojų. Nuo šiandien šiluma per keturias dienas atkeliaus į visus Vilniaus daugiabučius. Ir nors šiuo metu nėra labai šalta, sinoptikai prognozuoja artėjančius šalčius, todėl norime pasirūpinti miestiečiais“, – kalbėjo sostinės mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Pirmą ir antrą šildymo sezono dieną šildymas įjungiamas Fabijoniškėse, Šeškinėje, Pilaitėje, Senamiestyje, Šnipiškėse, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujojoje Vilnioje, Baltupiuose ir Grigiškėse.

Antakalnio, Žirmūnų, Pašilaičių, Viršuliškių, Justiniškių, Žvėryno, Naujamiesčio ir Kirtimų rajonuose šildymas įjungiamas antrą ar trečią šildymo sezono dieną.

Paneriuose, Naujininkuose, Rasose, Vilkpėdėje ir Verkiuose šildymas prasideda trečią ar ketvirtą šildymo sezono dieną.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

„Noriu atkreipti daugiabučių administratorių dėmesį. Vilniaus šilumos tinklais šiluma atkeliaus į daugiabučius pagal šilumos vartotojų pajungimo šildymo sezonui programą, tačiau į butus pateks tik tuo atveju, jei administratoriai visur atsuks sklendes. Jei gyventojų namai per keturias dienas nesušils, raginame kuo skubiau kreiptis į administratorius ir reikalauti šilumos“, – pabrėžė Vilniaus šilumos tinklų generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Pastaraisiais metais šildymo sezonas Vilniuje buvo pradėdamas spalio mėnesį: 2014-aisias – spalio 22 d., 2015-aisiais – spalio 8 d., o 2016-aisiais – spalio 6 d., 2017 m. – spalio 5 d., pernai – spalio 4 d.
 
Šį šildymo sezoną vilniečius pasitinka gerokai mažesnės šilumos kainos

„Naujas šildymo sezonas vilniečius pasitinka su gera žinia dėl gerokai sumažėjusios šilumos kainos. Vilniaus gyventojams ateinantį spalio mėnesį šilumos kaina bus net 21 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu laiku (2018 m. spalio mėn. šilumos kaina gyventojams buvo 5,41ct /kWh su PVM), o 2019 m. spalį – 4,27 ct/kWh su PVM). Vilniečiams taikomis šilumos kainos spalio mėnesį sumažėjimas – didžiausias, palyginti su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais“, – sako V. Benkunskas.

Įmonė prognozuoja, kad 2019–2020 m. šildymo sezoną vidutinė šilumos kaina Vilniaus gyventojams bus apie 5,06 ct/kWh, t. y. apie 8,5 proc. mažesnė nei 2018–2019 m.

Pasak VŠT gen. direktoriaus, šilumos kainų mažėjimą didžiąja dalimi lėmė sumažėjusių šilumos gamybai naudojamo kuro (biokuro ir gamtinių dujų), kainos, taip pat Vilniaus šilumos tinklų įdiegtos technologinės priemonės, leidžiančios efektyviau naudoti pagaminamos šilumos energijos kiekį centralizuotam šilumos tiekimui.

Vilniaus šilumos tinklai primena, kad dėl teisės į kompensacijas nustatymo galima kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyrių. Sužinoti, ar gyventojui priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija, galima svetainėje (www.spis.lt).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt