Vilnius dalinosi patirtimi Lisabonoje vykusioje ROCK sesijoje

Rugsėjo pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės ROCK projekto vadovė Dalia Bardauskienė ir vyriausiasis sostinės architektas Mindaugas Pakalnis dalyvavo Lisabonoje vykusioje dirbtuvėje „Roadshow and Replication“. Šiame renginyje Vilniaus savivaldybės atstovai pristatė jau antrus metus įgyvendinamo savivaldybės ir VGTU vykdomo ROCK projekto rezultatus bei aptarė, kokie svarbiausi projektai vyksta Vilniuje, siekiant optimizuoti Kultūros paveldo panaudojimą kūrybiškai ir su pagarba.

Marvelos bibliotekoje vykusiame ROCK projekto dalyviams skirtame dviejų dienų seminare ir dirbtuvėse dalyvavo per 20 atstovų iš Europos miestų, buvo aptartos metodikos atkartojimas kituose miestuose galimybes, vyko vizitai į kitus Lisabonoje esančius svarbius objektus.

Anot  D. Bardauskienės, miestų planavimas turėtų būti labiau susijęs su kultūra, o žmonės dirbantys kultūros srityje, turėtų suprasti miesto planavimą ir kelti klausimą: kieno vertybes jie atstovauja.

ROCK projekto įgyvendintojai įsitikinę, kad visuomenės įsitraukimas į miesto planavimą galimas ne tik per tradicines priemones, bet ir naudojant naujausias technologijos, būtent tokias ir kuriamos šio projekto rėmuose. Vienas Vilniaus ROCK darbo grupės sukurtas emocijų matavimo įrenginys jau stovi Lisabonoje, Marvilos bibliotekoje.

„Nereiktų pamiršti dar vieno svarbaus dalyko –  norint gauti vaisingų darbo rezultatų, būtina turėti ir politinę paramą. Būtent tokios paramos eame sulaukę mes, Vilniaus ROCK projekto įgyvendintojai, nes projektas toliau plečiamas, sukurta vilniečių laimės indekso skaičiavimo metodika, plečiamas sensorių tinklas įvairiose sostinės vietose, taip pat planuojami ir tolesni žingsniai“, – sakė mero patarėja D. Bardauskienė.

HORIZON 2020 programos ROCK (Kultūros paveldo panaudojimo optimizavimas kūrybiškuose žinių miestuose) projekto metu sostinėje sukurta Neuroanalitikos sistema ateityje gali tapti vienu inovatyviausiu įrankiu planuojant ir vertinant viešąsias miesto erdves.