Lapkritį Vilnių nuspalvins jau penktasis tarptautinis meninės gimnastikos turnyras „Dalia Kutkaitė CUP‘2019“

Vienos iš tituluočiausių Lietuvos sportininkių, visame pasaulyje meninės gimnastikos bendruomenės vertinamos pasaulio ir Europos čempionės Dalios Kutkaitės vardo tarptautinis turnyras gali tapti lapkričio įvykiu kiekvienam, kuris ateis, pamatys ir liks nustebintas.

Niūriausią metų mėnesį Vilniui eleganciją, kūno plastiką, grožį, sporto ir meno dermę dovanos gimnastės iš Latvijos, Baltarusijos, Suomijos, Rusijos, Ispanijos, Ukrainos, Švedijos, ir, žinoma, iš Lietuvos.

Šis tarptautinį pripažinimą turintis (FIG) turnyras vyks lapkričio 9–10 „Tauro“ sporto salėje. Planuojama, kad jame varžysis apie 200 dalyvių.

Jau penktąjį kartą organizuojanti tradiciniu tampantį renginį VšĮ „Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos akademija“ įkūrėja sako, kad šiemet daugiau dėmesio bus skiriama augančiai gimnasčių kartai – Lietuvos ateičiai.

„Meninė gimnastika Lietuvoje turi didžiules perspektyvas. Tai rodo ir kasmet vis aukštesni rezultatai: Lietuvos jaunimo rinktinės puikus pasirodymas Europos čempionate, patekimas į Pasaulio pirmenybes. Tai nėra atsitiktiniai dalykai,“ – įsitikinusi D. Kutkaitė.

Pasak jos, „Dalia Kutkaite CUP“ turnyras yra puiki priemonė pristatyti visuomenei vieną iš gražiausių sporto šakų, sudominti ja. Ne mažiau svarbu suteikti galimybių pasirodyti augančioms Lietuvos sportininkėms, išbandyti savo jėgas, susitikti su daugelio kitų šalių atstovėmis.

„Vilniečiams bei miesto svečiams pažadame nuostabų reginį. Juo labiau, kad turnyras vyks dvi savaitgalio dienas, o įėjimas į varžybas – nemokamas,“ – sako taurės steigėja.

„Džiaugiamės ir esame dėkingi Vilniaus miesto savivaldybei, kuri jau ne pirmus metus yra mūsų organizuojamo renginio rėmėja – tarptautinei meninės gimnastikos bendruomenei galime pristatyti mūsų sostinę kaip atvirą, draugišką bei labai įdomų miestą. Tačiau negalima nutylėti, kad deja, vis dar labai pasigendame deramo valstybės sporto institucijų dėmesio bei paramos – gimnastės neturi tinkamų patalpų, o net aukščiausio lygio renginius esame priversti organizuoti savo pajėgomis bei pasikliaudami rėmėjų pagalba,“ – neslepia D. Kutkaitė.