Išrinkite savo atstovą: sostinėje vyks seniūnaičių rinkimai

 

Sostinės savivaldybė kviečia visus neabejingus savo miestui žmonės dalyvauti seniūnaičių rinkimuose – dalyvauti rinkimuose patiems arba balsuoti už savo rajono seniūnaitį. Pirmasis rinkimų etapas prasideda jau lapkričio 4 d., kai pradedama kandidatų registracija. Balsuoti už pasirinktą seniūnaitį vilniečiai galės lapkričio 18 d. – gruodžio 6 d. – tuomet vyks gyventojų balsavimas el. būdu ir raštu.

„Seniūnaitis – tarpinė grandis tarp seniūnijos ir savivaldybės. Jo užduotis – perduoti seniūnijai gyventojų nusiskundimus bei norus ir atsakyti gyventojams į klausimus, ką galima padaryti, kad situacija būtų išspręsta. Netiesa, jog paprastam gyventojui kreipiantis tiesiogiai į savivaldybę, žmogaus skundas bus pastebėtas greičiau. Neretai jis pasimeta tarp daugybės kitų, o kreipiantis į seniūnaitį atsakymas gali būti gautas „čia ir dabar“. Bėda ta, kad mažai žmonių tai žino. Tikiuosi, kad po rinkimų situacija bus geresnė”, – sako Naujamiesčio seniūnas Mantas Mikšta.

Skirtingai nuo seniūnų, kurie skiriami miesto administracijos, seniūnaičiai savo pareigas užima gyventojų pasitikėjimo principu – yra išrenkami. Į šias pareigas gali kandidatuoti kiekvienas norintis pokyčių, nebijantis atsakomybės ir pasišventęs atstovauti bendruomenei žmogus.

„Savo gyvenamoje teritorijoje mes geriausiai žinome, kurioje laiptinėje gyvena žmogus su judėjimo sunkumais, kur gyventojai nori naujų medelių arba kur geriausia pastatyti naują vaikų žaidimų aikštelę. Seniūnaičiai yra lyg seniūno akys ir ausys, kurie pirmieji sužino ir perduoda seniūnui svarbiausias naujienas. Tad jeigu pažįstate aktyvų ir visuomenišką kaimyną, o gal pats esat aktyvus žmogus, užsukit į savo seniūniją, pasidairykit, paklausinėkit ir dalyvaukit seniūnaičių rinkimuose. Sunku nebus, o įdomu ir prasminga – tikrai“, – seniūnaičių rinkimuose dalyvauti kvietė aktyvi Lazdynų rajono gyventoja bei sostinės Tarybos narė Donalda Meiželytė.

Tikimasi, kad naujai išrinkti seniūnaičiai taps tikrais bendruomenės ambasadoriais, kurie pirmieji sužino apie gyventojų nusiskundimus, lūkesčius ir norus. Ten, kur bendruomenės nėra aktyvios, seniūnaičio užduotis – paskatinti gyventojus telktis.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie miesto kūrimo!

Visa informacija apie seniūnaičių rinkimus: https://vilnius.lt/lt/bendruomenes/informacija-apie-2019-m-seniunaiciu-rinkimus/