Vilniaus meras Berlyne ir Atėnuose pristatė Vilniaus laimėjimus mobilumo srityje

Vilniaus meras Remigijus Šimašius spalio 22–25 dienomis su vizitu lankėsi Berlyne ir Atėnuose.

Spalio 22–24 dienomis Vilniaus meras dalyvavo „Smart Country Convention“ konferencijoje Berlyne, kurioje pristatė Vilniaus iššūkius ir laimėjimus mobilumo srityje. Konferencijos oficiali šalis partnerė šiais metais buvo Lietuva.

„Džiaugiuosi, kad atėjo metas, kai tokia šalis kaip Vokietija mokosi iš mūsų ir perima gerąją patirtį atvirų duomenų, skaitmenizacijos, išmanaus miesto srityse. Prieš keletą dešimtmečių mes mokėmės iš Vokietijos ir perėmėme jų patirtį, kurdami ir vystydami Lietuvos viešąjį sektorių, taisykles, kurios reguliuoja mūsų valdžios institucijų veikimą. Dabar Vokietija stebi Lietuvą, mokosi iš mūsų – kaip savo teikiamas paslaugas gyventojams perkelti į internetinę erdvę, suteikti galimybę žmonėms gauti viešąsias paslaugas patogiausiu ir greičiausiu būdu. Vilniuje šį kelią mes jau nuėjome, todėl galime pasidalinti savo sukaupta patirtimi. Dabar žvelgiame dar toliau – kuriame sumanias sistemas, kuriose paslaugos pasieks žmogų dar iki kreipimosi dėl jų gavimo“, – pastebėjo meras.

Konferencijos Berlyne metu Vilniaus meras pristatė sostinės pasiekimus ir kas dar laukia ateityje, siekiant sklandaus mobilumo Vilniuje. Nuolat besikeičiančioje aplinkoje sklandus mobilumas tampa vienu didžiausių iššūkių visiems šiuolaikiniams miestams. Gyventojų skaičius miestuose auga dvigubai greitesniu tempu nei gyventojų skaičius pasaulyje apskritai, o miestuose žmonės turi vis daugiau lūkesčių, kad technologijos išspręs jų kasdienes problemas gyvenant mieste. Miestai susiduria su didžiuliais iššūkiais, bandydami suderinti augančią paklausą išmaniems, technologijomis grįstiems sprendimams mobilumo srityje, kur vienu metu veikia daug sistemų ir judėjimo rūšių – vien Vilniuje galime suskaičiuoti net 35 skirtingus būdus judėti mieste – nuo autobuso iki oro baliono. Nors visiems miestams tinkančio sklandų mobilumą užtikrinančio recepto neturime, tačiau tam tikrose srityse kiti jau pasekė Vilniaus pavyzdžiu.

„Didžiuojuosi, kad būtent Vilniuje sukurta mobilumo platforma „Trafi“ kitu pavadinimu jau veikia ir Berlyne. Vaikų darželių bei mokyklų elektroninės registracijos sistemos taip pat galėtų būti drąsiai eksportuotos į Berlyną ir kitus Europos miestus”, – sako R. Šimašius.

Vizito Atėnuose metu meras dalyvavo merų forume kartu su Dublino, Madrido, Budapešto, kitų Europos miestų merais ir vicemerais bei susitiko su Atėnų meru Kostas Bakoyannis. Vilniaus meras pakvietė Atėnų merą apsilankyti Vilniuje – Šiaurės Atėnuose.

 

Susitikimų metu Vilniaus meras pristatė dalijimosi paslaugų Vilniuje plėtros istoriją, pasidžiaugė Vilniuje sukurta mobilumo platforma „Trafi“, su kitais merais aptarė iššūkius, kylančius mikromobilumo srityje: kaip pasiekti, kad tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams ar paspirtukų naudotojams judėti mieste būtų saugu ir patogu.


R. Šimašius apsilankė ir Lietuvos Respublikos ambasadoje Graikijoje, kur bendravo su Ambasadoriumi Rolandu Kačinsku.

Po vizito Atėnuose, meras Remigijus Šimašius išvyksta į „Bloomberg Philanthropies“ merų mokymus Vašingtone, kur taip pat susitiks su JAV Kongreso nariais, lietuvių bendruomenės atstovais bei žydų organizacijomis.