Vilniuje prasidėjo festivalis „Pokrovskije kolokola“

Lapkričio 6-10 d. Vilniuje vyksta keturioliktas tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Festivalis pristato įvairių šalių tradicinę kultūrą. Šiais metais pasirodys kolektyvai iš 13 šalių: Norvegijos, Serbijos, Sakartvelo, Korsikos, Italijos, Ispanijos ir kt. Savitą koloritą festivaliui suteikia ir geriausi Lietuvos tautinių bendrijų folkloro kolektyvai, rūpestingai puoselėjantys savo tautos tradicijas.

„Pokrovskije kolokola“ – vienintelis festivalis Baltijos šalyse, kasmet sulaukiantis iš kompozitorių world music krypties kūrinių. Organizatorių idėja – sujungti senąsias dvasines vertybes su išraiškinga šiuolaikine muzikos kalba. Šią idėją jau daugelį metų remia Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė. Šiais metai vėl laukia premjera: Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas S. Krylov) ir Vilniaus rusų folkloro ansamblis „Arinuška“, Julija Morozova (fortepijonas), „Hand voices“ ir kiti muzikantai atliks Liamio Vilkončiaus kūrinį „Varnėno mišios“. Kompozicijoje skambės Sigito Gedos poezija (iš rinkinio „Jotvingių mišios“) ir autentiška liaudies muzika. Kūrinys autoriaus sumanytas kaip folkloro, papročių ir originalios muzikos montažas, kuriame išlaikytos pirmapradės liaudies muzikos prasmės ir stiliai bei modernizmo matmenys.

Festivalio „Pokrovskije kolokola“ dalyvių ir žiūrovų laukia turtinga programa – folkloro ansamblių pasirodymai, įžymių etnografijos specialistų meistriškumo kursai, liaudies amatų mugė, edukacinės programos vaikams ir jaunimui. Žymus pedagogai ves meistriškumo pamokas visiems norintiems, liaudies meistrai iš įvairių Lietuvos kampelių ir vėl dalinsis su vaikais ir jaunimu amatų paslaptimis, vyks apskritojo stalo diskusija „Folkloras šiuolaikiniame pasaulyje: pedagogikos, atlikimo ir folkloro ekspedicijų klausimai“, jaunųjų folkloristų konferencija „Mano šeima – mano ištakos“, liaudies šokio vakarai, išvažiuojamieji koncertai į mažuosius Lietuvos miestus ir kt.

Renginiai vyks geriausiose Vilniaus koncertų salėse istorinėse vietose – Vilniaus kongresų rūmuose, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Vilniaus rotušėje, pravoslavų ir katalikų bažnyčiose. Organizatoriai labai tikisi, kad festivalis taps nepamirštama, pažintine ir įdomia švente visiems.
Detali programa: www.arinuska.lt arba https://www.facebook.com/PokrovskijeKolokola/