Vilniaus ROCK Lione – įvertinimas už gerus rezultus

Tris dienas vykusioje ROCK projekto generalinėje asamblėjoje Lione dalyvavusi Vilniaus darbo grupė grįžo pasipildžiusi geromis emocijomis – be gerai įvertintų darbo rezultatų bei naujų žinių, darbo grupė dar kartą įsitikino, kad yra teisingame kelyje – projekto metu sukurti nuotaikas matuojantys jutikliai jau yra perkeliami ir į kitus miestus.

Pirmoji konferencijos diena buvo skirta aptarti Liono apšvietimo būklę, sąsajoms su ROCK projektu bei pristatyta šio miesto apšvietimo strategija, ateities planai bei iššūkiai. Jos metu buvo suteikta galimybė ir kitiems miestams pasisakyti bei parodyti, kokie apšvietimo planai yra numatyti pas juos. Vilniaus miesto atstovė Rūta Matonienė pristatė savo miesto svarbiausius apšvietimo projektus.

Lione įvyko svarbus susitikimas su LUCI – miestų apšvietimo rofesionalų organizacija. Šio susitikimo metu buvo aptartos Vilniaus galimybės prisijungimo prie šio tarptautinio tinklo bei galimos naudos mūsų sostinei rengiant specialųjį miesto apšvietimo planą.

Konferencijos metu Vilniaus darbo grupė buvo įvertinta už aktyvią veiklą organizacijoje EUROCITIES. Čia Lietuvos sostinės atstovai buvo pateikę savo geruosius pavyzdžius – „TECH PARK“ ir „ARCH PARK“ . Taip pat paminėta, kad Vilnius vienintelis suorganizavo Lietuvos atstovo iš organizacijos MOSTA, atsakingo už RIS3 strategiją, vizitą į Europos miestų ir regionų savaitės renginį Briuselyje.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu HORIZON 2020 programos rėmuose jau antrus metus įgyvendina unikalų projektą – jo metu sukurta neuroanalitikos sistema skirta duomenims kaupti ir analizuoti gyventojų emocijas viešosiose erdvėse įtraukiant papildomus duomenis ir informacijos sluoksnių derinius, iš kurių vėliau bus kuriami emociniai ir fiziologiniai bei taršos viešųjų erdvių žemėlapiai bei teikiamos personalizuotos rekomendacijos.