Rock projekto įrankis taps vienu svarbiausiu Vilniaus kokybės rodikliu

Vilniaus miesto savivaldybė, remdamasi profesionalių konsultantų pagalba, parengė strateginę miesto kryptį – artimiausių dešimties metų Vilniaus tikslą. Vilniaus strateginė kryptis 2030 metams – apjungiant veržlumą ir darną tapti sklandžiu miestu. Tikslui matuoti pasirinkti trys kriterijai: gyvenimo trukmė, kelionės laikas ir Rock projekto rėmuose sukurtas ir šiuo metu tobulinamas miestiečių laimės lygis.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, miestui būtina paprasta, aiški ambicija ir kartu įsipareigojimas, kokį Vilnių norime kurti.

„Mėgstame pabrėžti, kad esame tarp Rytų ir Vakarų, tačiau negalime būti tik kryžkelė tarp šių skirtingų lokacijų, nes kryžkelės tik pravažiuojamos, o Vilnius turi siekti būti centru, susitikimų vieta. Esame jaunas, augantis miestas, todėl norime ir turime būti veržlūs, tačiau iš kitos pusės, miesto darna garantuoja stabilumą ir patogų gyvenimą. Ilgai ieškoję radome kryptį, kuri apjungtų šias dvi gana skirtingas savybes – Vilnius turi tapti sklandžiai veikiančiu miestu“, – sakė Vilniaus meras.

Šią strateginę kryptį bus siekiama įdiegti savivaldybės išskirtose septyniose miesto gyvenimo srityse: aplinka ir miesto plėtra, socialinė apsauga, judumas, kultūra, saugumas ir apsauga, sveikata ir sveikatingumas, švietimas.

Kuriant miesto strateginę kryptį atsispirta nuo miesto DNR – tai, kas užkoduota Vilniaus identitete: istorija, aplinka ir progresas. Greta to išskirti trys Vilniaus varikliai, kurie stumia miestą į priekį: greitis, atvirumas ir sumanumas.

Rock projekto įgyvendintojai neabejoja, kad ateityje mieste sumontuotų jutiklų pagalba surinkti duomenys bus vienas svarbiausių įrankių vertinant viešųjų erdvių atnaujinimo projektus bei savivaldybės įmonių ar rangovų paplūdimiuose teikiamų paslaugų kokybę.

Šešiose sostinės vietose jutikliais ir specialiomis lempomis fiksuojamos stipriausios praeivių emocijos yra vertinamos ir pateikiamos kaip suminė vilniečių laimės išraiška, ateityje taps vienu svarbiausiu Vilniaus gyventojų gyvenimo kokybės vertinimo rodikliu. Specialioje svetainėje jau dabar galima stebėti vilniečių laimės rodiklį esamuoju laiku https://api.vilnius.lt/happiness-index. Jei tuo metu matuojamoje zonoje nėra poilsiautojų, skaitmenų rodmenys nesikeičia.

Šiuo metu savivaldybę strateginę kryptį pristato visoms svarbioms tikslinėms auditorijoms. Artimiausiu metu planuojamas jos diegimas visose miesto gyvenimo srityse.