Geriausių universitetų atstovai domėjosi ROCK projektu

Lapkričio 13 ir 14 dienomis Vilniaus miesto savivaldybėje viešėjo per 50 atstovų iš beveik 10 šalių geriausių universitetų. Šio vizito metu svečiams buvo pristatyti klimato kaitos, geriausio miesto plėtros planai bei ROCK projekto jutiklių sistema, jų panaudojimas.

Anglijos, Italijos, Rusijos, Bangladešo, Šri Lankos ir kitų šalių geriausių universitetų atstovams vizito metu vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis pristatė ne tik 2030 metų miesto planą, bet ir geriausius pavyzdžius bei patirtis planuojant miesto viešąsias erdves. ROCK darbo grupės narė, Vilniaus miesto savivaldybės vyresnioji patarėja Rūta Matonienė svečiams papasakojo apie ROCK projektą, jutiklių sistemą, Vilniečių laimės indeksą, kuris dabar jau tapo vienu iš pagrindinių geriausio miesto vizijos rodikliu.

Vilniaus savivaldybės ir VGTU ROCK projekto darbo grupės sukurta neuroanalitinė sistema bei spalvų stendas yra pastebėti ir kitų šioje programoje dalyvaujančių šalių – praėjusią vasarą analogiškas stendas įrengtas Bolonijos (Italija) Mambo, o vėliau bus diegiama ir kituose šio miesto muziejuose. Įsirengti jutiklius, kurie matuoja nuasmenintas emocijas, afektinę ir fiziologinę būseną, panoro Lisabonos (Portugalija) atstovai – pirmasis jutiklis yra sumontuotas Marvilos bibliotekoje. Taip pat trys jutikliai sumontuoti Skopjė (Makedonija).

VGTU kartu su Vilniaus savivaldybe sukurta neuroanalitikos sistema skirta duomenims kaupti ir analizuoti nuasmenintas gyventojų emocijas, afektinę ir fiziologinę būseną viešosiose erdvėse įtraukiant papildomus duomenis ir informacijos sluoksnių derinius, iš kurių vėliau bus kuriami emociniai, afektiniai ir fiziologiniai bei taršos viešųjų erdvių žemėlapiai (atsižvelgiant į cirkadinius dienos bei savaitės žmonių ritmus, lytį bei amžių) bei teikiamos personalizuotos rekomendacijos.

Vilniečių laimės indeksą realiuoju laiku galima išvysti:  https://api.vilnius.lt/happiness-index