Paskelbtas konkursas darbui su jaunimu sostinės gatvėse

Vilnius ieško aktyvių iniciatyvių nevyriausybinių organizacijų darbui su jaunimu gatvėje ir mobiliajam darbui su jaunimu – paskelbtas savivaldybės konkursas, kuriam  skirta 30 tūkst. lėšų. Šiam konkursui sudaryta komisija įvertinusi paraiškas, paskirstys finansavimą paraiškas pateikusioms organizacijoms. Bus siekiama, kad darbas su jaunimu būtų vykdomas įvairiose Vilniaus miesto dalyse, ypač seniūnijose, kuriose pastebimas didžiausias paslaugos poreikis.

NVO dirbančios su jaunimu kviečiamos teikti paraiškas, siūlyti laisvalaikio užimtumo, socialinės integracijos ir ugdymosi paslaugas jaunimui, kuris dažniausiai laiką leidžia gatvėje, patiria įvairių sunkumų.

„Nuolat ieškome įvairių būdų, kaip priartinti įtraukiančias prasmingesnes veiklas prie jaunimo, kuris didžiąją laiko dalį tuščiai praleidžia gatvėje, būriuojasi didžiuosiuose prekybos centruose. Prioritetą skirsime darbui su jaunimo grupėmis Pilaitės, Naujosios Vilnios, Rasų, Senamiesčio, Šnipiškių, Žirmūnų, Verkių ir Antakalnio seniūnijose, kur pastebime didžiausią poreikį“, – sako vicemeras Vytautas Mitalas.

Mobilusis darbas su jaunimu ir darbas su jaunimu gatvėje – tai paslaugos, skirtos mažiau galimybių turinčiam jaunimui, kuris didžiąją laiko dalį praleidžia gatvėje, yra nemotyvuotas, patiria įvairius socialinius, ekonominius sunkumus.

Pasitelkusios socialinio darbo ir darbo su jaunimu žinias, NVO turėtų organizuoti veiklas gatvėse, neformaliose jaunimo susibūrimo vietose, megzti ryšį su jaunais sunkumų patiriančiais jaunuoliais, vykti į jų gyvenamas teritorijas, susibūrimo vietas,  kiemus, parkus, organizuoti pokalbius, diskusijas, seminarus, kūrybinius užsiėmimus. Taip pat bus dirbama ir  individualiai.

Socialinių paslaugų skyrius planuoja, kad  per projekto vykdymo laikotarpį bus palaikomas reguliarus kontaktas ne mažiau kaip su 50 jaunų žmonių, 20 jaunų žmonių bus įtraukti į organizuojamas užimtumo veiklas, individualiai bus dirbama ne mažiau kaip su 35 jaunuoliais. Tikimasi, kad paslauga padės pagerinti nepilnamečių mokyklos lankomumą, pagerės jaunuolių bendravimo įgūdžiai.

Pasak socialinių paslaugų skyriaus vedėjos N. Buinickienės, anksčiau darbo su jaunimu gatvėje paslaugos buvo teikiamos Naujininkų, Viršuliškių ir Šeškinės seniūnijose. Nuo 2020 metų Socialinių paslaugų skyrius planuoja išplėsti šių paslaugų prieinamumą ir kitose seniūnijose, kuriose pastebimas didesnis jaunimo užimtumo poreikis. Jos pasirinktos bendradarbiaujant su Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinavimo skyriaus specialistais ir Vilniaus miesto socialinės paramos centro socialiniais darbuotojai, kurie dirba su jaunimu ir šeimos nariais.

Daugiau informacijos – https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/nevyriausybiniu-organizaciju-dirbanciu-su-jaunimu-paslaugu-pletros-konkursas

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt