Savivaldybė organizuoja edukacinį „Road Show“ 17-20 m. jaunimui

 

Gruodžio 5 d. 11 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25) vyks tradicinis savivaldybės organizuojamas renginys „Road Show“, skirtas 17 – 20 m. jaunuoliams. Renginio idėja gimė Viešosios tvarkos skyriui bendradarbiaujant su Madrido (Ispanija) municipaline policija. Šia edukacine iniciatyva atkreipiamas dėmesys į eismo įvykių, kuriuose gali nukentėti žmonės, ankstyvąją prevenciją, į pavojus, kylančius vairuojant neblaiviems arba apsvaigus nuo psichiką veikiančių medžiagų.

Ugniagesiai, medikai, policijos ir žiniasklaidos atstovai pasakoja apie tikrus, šiurpą keliančius autoįvykius, nutikusius jų tarnybos metu. Pasakojimus sustiprina rodoma vaizdinė medžiaga. Renginys tapo populiarus ir įtraukiantis: jaunuoliams kalbantys specialiųjų tarnybų atstovai pirmieji atskuba į nelaimės vietą, todėl labai įtaigiai dalinasi savo skaudžia patirtimi, paaiškina, kaip tai nutinka ir parodo kokios yra pasekmės, nemoralizuodami jaunuolių.

Dalyvavę ankstesniuose „Road Show“ renginiuose jaunuoliai pasakoja, kad susitikimai ir išgirstos istorijos padarė didelę įtaką, privertė susimąstyti apie klaidos kainą, sudėtingą gelbėtojų darbą: „Šis renginys leido labiau suprasti eismo įvykius, pamatyti pasekmes, išgirsti skirtingų profesijų žmonių skaudžias patirtis. Rodomos vaizdo medžiagos niekur nepamatysi. Šio renginio metu turėjome galimybe suvokti, kad kelyje turim saugoti ne tik save, bet ir draugus, artimuosius ar kitus aplinkinius, o rizikuoti gyvybe neverta“. – pasidalijo įspūdžiais vienas jaunuolių.

Tokie renginiai reikalingi ir yra naujas požiūris į jaunimo atsakomybės formavimą, tikintis, kad jaunoji karta išsiugdys kitokį požiūrį į atsakingą vairavimą. „Road Show“ šiemet jau vyko Utenoje, Ukmergėje, Marijampolėje, Panevėžyje, Kėdainiuose.
Renginį organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, dalyvauja „Radistai“, saugios Lietuvos ambasadoriai, medikai, ugniagesiai, policijos ir žiniasklaidos atstovai.

 

Viešosios tvarkos skyrius