Sostinė kviečia kartu gražinti Senamiestį

Vilniaus miesto Taryba šią savaitę pritarė sprendimui toliau tęsti penktus metus vykdomą projektą, kurio metu daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje savininkai gali gauti dalinį finansavimą fasadų elementų tvarkymo darbams atlikti. 2020 metų programos planuojama skirti 600 tūkst. Eur.

Projekte kviečiami dalyvauti ne tik privatūs asmenys, bet ir viešasis sektorius bei organizacijos, turintys daugiabučius gyvenamuosius namus, esančius Vilniaus senamiestyje ir jo apsaugos zonoje. Savivaldybė dalyvaujantiems projekte iš dalies finansuos fasadų elementų, t. y. balkonų, lodžijų, karnizų, parapetų ir kitų architektūrinių detalių, tvarkymo darbus galimai avarinei ar avarinei būklei likviduoti.

Savivaldybė gali finansuoti 40 arba 50 proc. tvarkymo darbų kainos – finansuojama 40 proc. visos fasadų elementų tvarkymo darbų ir konstrukcijų būklės tyrimų, tvarkybos darbų darbo projekto parengimo darbų kainos, 50 proc. finansavimas skiriamas fasadų elementų tvarkymo darbams, jei daugiabučiai gyvenamieji namai įtraukti į Kultūros vertybių registrą.

Parama skiriama tiems daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams (bendrijoms, savivaldybės paskirtiems administratoriams ar jungtinės veiklos sutartimi įgaliotiems asmenims), kurie yra sudarę sutartis su agentūra dėl dalyvavimo programoje. Prašymus skirti finansinę paramą nagrinėja savivaldybės ir agentūros  darbuotojų darbo grupė. Parama suteikiama jau atlikus tvarkymo darbus.

Norintys dalyvauti programoje 2021 m. kviečiami teikti paraiškas Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrai.

Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje esančiuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose vis dar yra virš 400 balkonų, kurie turi galimos avarinės būklės požymių. Per visą šio projekto egzistavimo laiką, su savivaldybės parama sutvarkyta apie 600 balkonų visame Senamiestyje: 2016 m. – 93, 2017 m. – 156, 2018 m. – 235, šiemet – 2 balkonai.

Dalinis finansavimas fasadų elementų tvarkybos  darbams skiriamas iš Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis finansuojamos Vilniaus senamiesčio atgaivinimo programos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt