Į sostinę parskrenda „Planeta“ – legendinė kino ir medijų erdvė

 

Šiandien į sostinę po pertraukos grįžo legendinė visų kino ir medijų mėgėjų erdvė – „Planeta“. Naujoji kultūrinė erdvė sostinėje pavadinta pagal A. Goštauto g. 2 anksčiau įsikūrusį ir nuo 1963 m. veikusį to paties pavadinimo kino teatrą. „Planeta“ grįžta dėka Vilniaus miesto tarybos sprendimo, tad nuo šiol čia įsikurs „Skalvijos“ kino centras, „Meno avilys” ir „Vaikų žemė”, ateityje vyks ir kiti kino bei medijų renginiai. Naujojoje erdvėje apsilankė ir sostinės meras Remigijus Šimašius bei mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

„Planetos“ erdvė bus atvira visiems besidomintiems kino ir medijų kultūra: nuo gruodžio vidurio čia pradės veikti viešoji mediateka, o buvusi kino salė pritaikyta vaizdo peržiūroms, kino dirbtuvėms, susitikimams, konferencijoms ir panašiems renginiams.

Kino teatras „Planeta“ pavadintas pirmojo kosmonauto Jurijaus Gagarino garbei, o pirmasis kino seansas teatre įvyko 1963 m. kovo 13 d. Jame buvo dvi salės, tačiau atėjus sunkmečiui antrojoje įsikūrė kompiuterinių žaidimų kambarys, vėliau – režisieriaus Šarūno Barto studija.

1997 m. liepos 9 d. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus įsakymu kino teatras pervadintas į „Skalviją“. Dabar, po daugiau kaip 20 metų kino ir meno erdvė sugrįžo ir vėl įsilies į meno, kino ir medijų pasaulį.