Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Savivaldybė nemokamai atnaujins renovuotų daugiabučių kiemus

Sostinės savivaldybė kviečia vilniečius  atnaujinti savo daugiabučius namus, o miestas nemokamai atnaujins renovuoto kvartalo kiemus. Kartu miegamuosius rajonus įmanoma paversti vieta, kur jauku, patogu ir norisi leisti laiką.

„Net du trečdaliai vilniečių gyvena „miegamuosiuose“ rajonuose, kuriems stinga jaukumo ir patogumo. Siūlome atnaujinti kaimynijose esančius daugiabučius namus, o mes sutvarkysime kiemus. Miesto kaimynijose yra net 934 ha neužstatytų bendrų plotų, kuriuos galima paversti jaukiomis, patogiomis kaimyniškomis erdvėmis. Skatiname daugiabučių namų atnaujinimo procesą Vilniaus mieste ir nuo 2020 metų pradėsime tvarkyti teritorijas (kiemus) prie jau renovuotų daugiabučių namų. Kviečiame atnaujinti savo daugiabutį namą ir paraginti tai padaryti kaimyninių daugiabučių namų gyventojus“, – sako vicemeras Valdas Benkunskas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Prie atnaujintų daugiabučių namų savivaldybė numato atnaujinti šaligatvius ir automobilių stovėjimo aikšteles bei pagal poreikį įrengti „korius“, vaikų žaidimų aikšteles, sporto treniruoklius, pastatyti suoliukus ir sutvarkyti želdinius.  Kiekvienas Vilniaus gyventojas interaktyviame žemėlapyje (http://bit.ly/2YDRUk) gali rasti visą informaciją apie savo namą ir kaimynijos teritoriją. Tam tereikia apsilankyti interaktyviajame žemėlapyje ir suvesti savo daugiabučio namo adresą.

Žemėlapyje tamsiai mėlyna spalva pažymėti daugiabučiai namai yra atnaujinti arba renovacijos procesas juose jau prasidėjęs. Oranžine spalva apibrėžta daugiabučių namų kaimynijos teritorija – tai yra tokia teritorija, kuri jungia kelis daugiabučius namus ir jie turi bendrą infrastruktūrą. Miesto savivaldybė atnaujins kiemus, jei kaimyninėje teritorijoje (apibrėžtoje oranžine spalva) visi daugiabučiai namai yra renovuoti, ar renovacijos procesas jau pradėtas (namai apibrėžti mėlyna spalva).

Pavyzdžiui, Ateities g. 25 daugiabučio gyventojai jau atnaujino savo namą. Jeigu Ateities gatvėje esančio 23 namo gyventojai nuspręstų atnaujinti savo daugiabutį namą, savivaldybė nemokamai atnaujintų visą šių dviejų kaimyninių namų teritoriją – sutvarkytų automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikšteles, įrengtų papildomą infrastruktūrą.

Daugiabučių namų gyventojai kviečiami ne tik rinktis renovaciją bet ir paraginti kaimyninius namus, o miesto savivaldybė prisidės jau prie atnaujintų namų kaimyninių teritorijų sutvarkymo.

Daugiau informacijos apie daugiabučių namų atnaujinimą ir kaimynijos teritorijos sutvarkymą suteiks:

Vilniaus miesto savivaldybės Energetikos skyriaus specialistai Erika Vilūnaitė-Stankevičienė (El. p. erika.vilunaite@vilnius.lt, Tel. Nr. (8-5) 211 2501), Nerijus Linkus (El. p. nerijus.linkus@vilnius.lt, Tel. Nr. (8-5) 211 2570) arba Viešoji įstaiga „Atnaujinkime miestą“ (El. p. info@amiestas.lt, Tel. Nr. (8-5) 250 3408).

***

Vilniaus miesto savivaldybė skatina kiemų atnaujinimą visiems gyventojams. Tam yra numatytos dvi priemonės – Kaimynijų programa ir Kaimynijų teritorijų prie atnaujintų daugiabučių namų programa. Visi miestiečiai gali pasinaudoti šiomis priemonėmis ir gauti savivaldybės paramą atnaujinat savo namų kaimynines teritorijas.

Kaip tai padaryti?

  1. Apsilankykite interakyviajame žemėlapyje. Dešiniajame viršutiniame paieškos lauke suveskite savo namo adresą. Programa suras Jūsų namą ir pateiks visą turimą informaciją apie jį ir namo kaimynijos teritoriją.
  2. Žemėlapyje tamsiai mėlyna spalva apibraukti daugiabučiai namai yra atnaujinti arba renovacijos procesas juose jau prasidėjęs. Oranžine spalva apibrėžta daugiabučių namų kaimynijos teritorija – tai yra tokia teritorija, kuri jungia kelis daugiabučius namus ir jie turi bendrą infrastruktūrą.
  3. Jei kaimynijos teritorijoje visi daugiabučiai namai yra atnaujinti, ar atnaujinimo procesas jau yra prasidėjęs – miesto savivaldybė siūlys tų kaimyninių namų gyventojams pritarti kiemų atnaujinimui savivaldybės iniciatyva. Šiuo atveju yra siūlomas esamos infrastruktūros atnaujinimas pagal individualų poreikį: savivaldybė numato atnaujinti šaligatvius ir automobilių stovėjimo aikšteles bei pagal poreikį įrengti „korius“, vaikų žaidimų aikšteles, sporto treniruoklius, pastatyti suoliukus ir sutvarkyti želdinius.
  4. Visais kitais atvejais miesto savivaldybė siūlo pasinaudoti Kaimynijų programa. Savivaldybė norintiems susitvarkyti savo kiemą, nepriklausomai nuo to, ar namai kaimynijos teritorijoje yra renovuoti, skiria finansavimą – 10 eurų už 1 kv. m.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt