Į Vilnių atsirito iniciatyva „NE plastiko bangai“: sostinėje kvies atsisakyti vienkartinio plastiko

 

Šiemet sėkmingai startavusi ekologinė iniciatyva „NE plastiko bangai“ pradeda dialogą su Vilniaus miesto savivaldybe dėl bendradarbiavimo skatinant žmones atsisakyti vienkartinio plastiko. Prie Kalėdinės Vilniaus eglės susirinkę Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas ir tarybos atstovai, Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis, Lietuvos aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika bei dainininkė ir visuomenininkė Erica Jennings sutartinai tvirtino, kad džiugus Kalėdų laukimas, dovanėlių ruošimas bei pati šventė nedidelėmis pastangomis gali tapti ne tik jaukūs bei nuotaikingi, tačiau ir draugiški aplinkai.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

„Labai džiaugiuosi, kad šios Kalėdos sostinėje – ypatingai tvarios. Šventinį laikotarpį pradėjome įvairiais klimato kaitos savaitės renginiais: darėme ekskursijas į mechaninio biologinio apdorojimo gamyklą, savivaldybėje įrengėme mobilią apsikeitimo nereikalingais daiktais stotelę ir suorganizavome žiedinės ekonomikos konferenciją. Metus baigiame aukšta nata – pasiūlydami pirkinius dėti į daugkartinio naudojimo krepšelius. Jau dabar galiu pažadėti, kad nuo 2020-ųjų Vilniaus laukia daugiau tvarių ir ekologiškų iniciatyvų“, – kalbėjo V. Benkunskas.

„Užterštumas plastiku yra pasaulinė, globali problema, tačiau prie jos sprendimo galime ir turime prisidėti kiekvienas iš mūsų – tai mūsų atsakomybė prieš mūsų pačių ateitį. Jei peržvelgtume savo kasdienybę, pamatytume, kad labai paprastais veiksmais kiekvienas iš mūsų galime ženkliai sumažinti vienkartinio plastiko vartojimą. Iniciatyvos „NE plastiko bangai“ tikslas – parodyti, kad dideli pokyčiai pasiekiami visų pirma keičiant savo požiūrį ir vartojimo įpročius. Džiugu, kad Neringoje šią vasarą pradėta iniciatyva „NE plastiko bangai“ atsirito ir iki Lietuvos sostinės“, – sako  iniciatyvą pradėjusios Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Iniciatyva Vilnių pasiekė ne ik žodžiais, bet ir veiksmais. Vilniaus Katedros aikštėje vykusio renginio metu šventinėmis nuotaikomis gyvenančiame kalėdiniame miestelyje buvo pristatyti ir miestelio prekybininkams išdalinti specialūs ekologiški akcijos maišeliai, skirti pirkiniams ir dovanėlėms pakuoti. Juos išskirtinai šiai akcijai sukūrė Lietuvos įmonė „Bagfactory“. Tvaresnėmis alternatyvomis keisti plastikines pakuotes bei maišelius bus skatinamos ir kitos Vilniaus kalėdinės prekybos bei renginių vietos.

„Dabar yra laikas, kai mes apgalvojame praėjusių metų darbus ir ruošiamės kitiems, tad pats pirmas šios iniciatyvos pasiūlymas – „permąstyk“ – yra labai laiku ir vietoje. Manau, nuo to reiktų pradėti visiems – permąstyti savo vartojimo įpročius ir atsakingai rinktis ateitį be plastiko“,- teigė LR aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Iniciatyvos „NE plastiko bangai“ organizatoriai Lietuvos buriuotojų sąjunga. Tikimasi, ši akcija ilgainiui išplis į kuo daugiau šalies savivaldybių nelaukiant, kol 2021 metais įsigalios Europos sąjungos direktyva, įpareigojanti vienkartinį plastiką pakeisti gamtai draugiškesniais – perdirbamais arba daugkartinio vartojimo – produktais. Iniciatyvoje jau sudalyvavo tokie verslo partneriai kaip „Volfas Engelman“ ir prekybos tinklas „Maxima“.