Vilniaus miesto savivaldybė neįgaliųjų sporto projektams skyrė 100 000 eurų

Vilniaus miesto savivaldybėje pasibaigė neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų atrankos konkursas. Dalyvauti jame paraiškas pateikė 11 organizacijų. Išnagrinėjusi paraiškas, komisija 10-čiai iš jų išdalino 100 tūkst. eurų. 65% šios sumos skyrė Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o 35% – Vilniaus miesto savivaldybė. Bendra pateiktų projektų vertė – 358 320 eurų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko teigimu, tai nedidelis, bet svarbus žingsnis neįgaliųjų integracijos link. „Biudžetas ribotas, o norinčių daug. Paskirtas finansavimas neįgaliųjų sporto projektams yra daugiau nei 3 kartus mažesnis nei poreikis. Tačiau projektai nepaprastai svarbūs ir reikalingi vilniečiams. Tikiuosi, kad skirti pinigai pasieks kuo daugiau sostinės gyventojų su negalia, o mes šiuo indėliu sukursime geresnes sąlygas norintiems sportuoti“, – sakė V. Benkunskas.

Visi konkurse dalyvavę projektai yra skirti neįgaliųjų integracijai per kūno kultūrą ir sportą. Projektinės lėšos turėtų pasiekti 641 neįgalųjį (iš jų – 198 neįgalūs vaikai). Konkurse dalyvavusios organizacijos skatins golbolą, plaukimą, šaškes, šachmatus, lengvąją atletiką, krepšinį, kovos menus ir gausybę kitų sporto šakų. Pagal galiojančią tvarką konkursą laimėjusios organizacijos turės patikslinti projektus ir tiksliau įsivertinti, kokias paslaugas galės pasiūlyti neįgaliesiems pagal paskirtą finansavimą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt