Sostinė šventiniu laikotarpiu kviečia pramogauti saugiai

Sostinė šventiniu laikotarpiu kviečia pramogauti saugiai

Kita savaitė sostinei ypatinga – gausybė kalėdinių renginių, pasiruošimas Naujųjų sutiktuvėms su miesto dovanojamu fejerverkų šou bei įspūdingu reginiu Katedros aikštėje. Kad šventės būtų visiems saugios ir džiaugsmingos, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kviečia į masinių šventinių susibūrimų vietas nesinešti savo pirotechnikos, gėrimų stiklinėje taroje, saugoti aplinkinius ir save. Naujametę naktį šventę organizuojanti savivaldybė viskuo pasirūpino – stebėsime galingų fejerverkų šou su muzika ir projekcijomis ant varpinės, veiks kalėdiniai miesteliai, kuriuose visko apstu.

„Fejerverkai, linksmai praleistas laikas su draugais ir šeima, Naujųjų metų sutiktuvės mieste yra neatskiriami dalykai, todėl šiemet Vilniaus savivaldybė skyrė ypatingą dėmesį šiai šventei ir dovanos įspūdingą renginį – Naujuosius 2020 metus pasitiksime prie Vilniaus katedros varpinės. Laukia nepaprastas šviesų, spalvų ir muzikos kupinas reginys, muzikos, šviesos ir fejerverkų  šou. Į šventę visi galės atvykti nemokamu viešuoju transportu. Šventės metu veiks kalėdinis miestelis, todėl nei savo atsineštų pirotechnikos priemonių, nei gėrimų stiklo taroje Naujųjų naktį Katedros aikštėje tikrai neprireiks. Tereikia atsinešti gerą nuotaiką“, – sako sostinės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Naujųjų metų naktį iki 24 val. veiks ir Kalėdų miestelis Katedros aikštėje, kuris siūlys pasilepinti šventiniais gardumynais, gėrimais. Vilniaus miesto savivaldybė ragina vairuojančius vilniečius iš automobilių persėsti į viešąjį transportą, kuris visus miestiečius po šventinį miestą Naujųjų metų išvakarėse veš nemokamai, o naktiniai autobusai kursuos dažniau ir bus talpesni. Pakilios nuotaikos negadins laikas spūstyse ar laisvos vietos pastatyti automobiliui paieškos.

Prie akcijos „Pramogauk saugiai“ prisijungusi Vilniaus savivaldybė primena, kad savo atsineštų pirotechnikos priemonių negalima šaudyti masinio susibūrimo vietose: renginiuose, prie kulto įstaigų, autobusų ir troleibusų stotelėse, stotyse, požeminėse perėjose, pėsčiųjų judėjimo zonose, parkuose, skveruose. Įspūdingu Naujųjų sutikimo reginiu kviečiama grožėtis saugiai.

Likusiems švęsti atokesniuose nuo miesto centro rajonuose primenama, kad ne švenčių dienomis leisti fejerverkus draudžiama ne arčiau kaip 75 m nuo daugiabučių gyvenamųjų namų, taip pat svarbu netrikdyti aplinkinių ramybės laiko nuo 20 iki 8 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat masinius renginius, kuriems išduotas leidimas).

Daugiau apie saugą šventiniu laikotarpiu:  https://vilnius.lt/lt/savivaldybe/saugus-miestas/civiline-sauga/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt