Švenčių proga „Vilniaus vandenys“ pratęsė akciją ir kviečia legalizuotis neteisėtus klientus

 

„Vilniaus vandenys“ skelbia gerą žinią – kalėdinis laikas tęsiasi iki pat vasario 29 dienos! Net du papildomus mėnesius gyventojai gali kreiptis į bendrovę ir nebaudžiami pranešti apie savavališką prisijungimą prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklo. Pasinaudojusieji šia akcija išvengs sankcijų, gaus visą reikalingą įmonės specialistų pagalbą ir galės iškart teisėtai naudotis paslaugomis, o būtinus dokumentus susitvarkyti per metus.

Gyventojai, dėl įvairių priežasčių tapę neteisėtais klientais, bet apie tai pranešę bendrovei, toliau galės naudotis centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklais. Laikinai nuotekų tvarkymo paslauga bus teikiama ir tiems klientams, kurie prie centralizuoto nuotakyno dabar yra savavališkai prijungę savo paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus. Tikimasi, kad akcija leis patikslinti realiai aptarnaujamų klientų skaičių, o tai įmonei padės tinkamai planuoti tinklų plėtrą ir mažinti patiriamus nuostolius.

„Gyventojams neteisėtai prijungiant savo vandentiekio tinklus prie centralizuoto tinklo, patiekiame daugiau vandens, nei deklaruoja klientai, o dėl nelegaliai prijungiamų nuotekų ir lietaus tinklų turime tvarkyti ir daugiau nuotekų. Taip ne tik įmonė patiria didesnes veiklos sąnaudas, bet ir tvarkingai už paslaugas mokantys klientai yra priversti padengti susidariusius nuostolius. Todėl ir siekiame išsiaiškinti tikrąjį klientų skaičių. Dalis žmonių jau sureagavo ir atsiliepė į mūsų kvietimą, bet norime padėti ir daugiau tokių klientų tapti legaliais“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Siekdama nustatyti neteisėtus prisijungimo atvejus, bendrovė nuolat atlieka atskirų tinklo zonų nuostolių ir infiltracijos duomenų stebėjimą bei analizę, rengia profilaktinius tinklų patikrinimus dūmų generatoriumi. Pasirinktos gatvės atkarpoje dūmai ventiliatoriumi pučiami į nuotekų tinklą, šie sklaidosi vamzdyne ir kyla pro atviras angas (šulinių liukus, paviršinių nuotekų groteles, namų lietvamzdžius, netinkamai prijungtus vidaus tinklus voniose ar tualetuose). Tokiu būdu iš kylančių dūmų galima lengvai pastebėti, kur nusidriekę tinklai ir yra savavališki prisijungimai.

Iki šiol apie savavališką prisijungimą prie centralizuotai tvarkomų tinklų yra pranešę kelios dešimtys vilniečių.  Akcija pratęsta iki 2020 metų vasario 29 dienos, gyventojai kviečiami atvykti į Klientų aptarnavimo skyrius arba paskambinti klientų aptarnavimo telefonu 1889. Pasibaigus akcijai, specialistai tęs tinklų patikrinimus dūmais ir pagal įstatymus baus pažeidėjus. Daugiau informacijos rasite „Vilniaus vandenų“ interneto svetainėje.