Vilniaus miesto gimtadienis Gedimino pilies bokšte – „Adresatas: Vilnius“

 

Sausio 25 d. kviečiame švęsti Vilniaus gimtadienį miesto, o kartu ir visos Lietuvos, simboliu tapusiame Gedimino pilies bokšte.

Nuo 10 iki 18 val. lankytojai bus kviečiami pasveikinti Vilnių ir palinkėti miestui arba pasižadėti patiems sau, ko niekada nebus per daug – daugiau nuoširdaus dėmesio senyvo amžiaus kaimynams, daugiau vaikščioti pėsčiomis, kad mažėtų spūstys, o gal tiesiog daugiau šypsenų. Juk kai keičiasi žmonės, keičiasi ir miestai.

Linkėjimai ir pasižadėjimai bus įtvirtinami Geležinio Vilko ar Gedimino pilies bokšto antspaudu ir pakabinami laikinoje parodoje. Sausio 26-ąją, nemokamo muziejų lankymo dieną, lankytojai balsuos ir išrinks pačius originaliausius sveikinimus. Jie bus paskelbti socialinio tinklo „Facebook“ profilyje, o jų autoriams atiteks Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtos dovanėlės.

Mažiausieji gimtadienio dalyviai taip pat bus kviečiami piešti savo sveikinimus ir linkėjimus, jiems bus rodomas filmukas „Gedimino sapnas“.

Nuo 18 val. Gedimino pilies bokštas užsidarys anksčiau nei įprasta tam, kad galėtų kartu su Vilniaus miesto savivaldybe padovanoti miesto gyventojams ir svečiams išskirtinę dovaną – bokštas pakeis savo įvaizdį ir pasipuoš viena iš Šviesų festivalio instaliacijų. Ja grožėtis bus galima tiek kalno aikštelėje, tiek papėdėje.

Gimtadienio proga lankytojų lauks ir šventinės kainos – 2 eurai suaugusiesiems ir 1 euras vaikams, studentams ir senjorams.