Švenčiant miesto gimtadienį Rotušės aikštėje iškils Vilniaus vėliavos

Artėjantį savaitgalį Vilniui sukanka 697-eri. Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškelti tris Vilniaus miesto vėliavas, pagarsinti laišką Vilniui ir drauge sudainuoti gražiausias Vilniui dedikuotas dainas: „Prie pasakų miesto“ ir „Senieji Vilniaus stogai“. Sausio 24 dieną (penktadienį), 12  val. visi laukiami prie Rotušės.

Jau trečius metus kuriama  nauja prasminga tradicija miesto gimtadienį pradėti iškeliant Vilniaus vėliavas.  Prie Rotušės  susirenka vilniečiai, miesto svečiai, vaikai iš aplinkinių mokyklų ir darželių  drauge stebėti, kaip skirtingų kartų atstovai iškilmingai kelia tris miesto vėliavas, o Vilniaus meras Rotušės menėje pasirašo laišką – sveikinimą Vilniui ir drauge su įvairių profesijų ir kartų atstovais iš Vilniaus bendruomenių paskelbia jį susirinkusiems Rotušės aikštėje. Susirinkusius linksmins „Jazz Island“ ir trimitininkų kvartetas iš orkestro „Trimitas“, renginį ves Jokūbas Bareikis.

Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir kiekvienas moksleivis bei darželinukas: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių, vaikams bus padovanota apie 100 000  gimtadienio lipdukų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

Tradiciškai, ruošiama staigmena sausio 25 d. gimusiems mažyliams – visiems jiems bus padovanoti smėlinukai su Vilniaus gimtadienio atributika ir užrašu „Vilnius myli tave“. Tądien besituokiančios poros taip pat neliks be staigmenos.

Sausio 24–26 dienomis gimtadienio proga sostinę nušvies jau antrasis Vilniaus šviesų festivalis, kuriame bus galima išvysti užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtas 27 šviesų instaliacijas (daugiau informacijos: http://www.lightfestival.lt).

Valdovų  rūmuose Vilniaus dienai  paruošta visa renginių programa: paskaitos, edukaciniai  užsiėmimai, dirbtuvės, ekskursijos (daugiau informacijos apie Vilniaus dieną

Valdovų rūmuose: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai).  Lietuvos dailės muziejus kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaromą parodą „Pirmą kartą lietuviškai: Vilniaus vardas Mikalojaus Daukšos Katekizme“. Vilniaus gimtadienio išvakarėse atidaromoje parodoje – pirmąkart lietuviškai užrašytas Vilnius.  Vilniaus miesto gimtadienis vyks ir Gedimino pilies bokšte – nuo 10 iki 18 val. lankytojai bus kviečiami pasveikinti Vilnių, palinkėti miestui arba pasižadėti kažką sau, visa tai bus įtvirtinta Geležinio Vilko ar Gedimino pilies bokšto antspaudu. Sausio 26-ąją, nemokamo muziejų lankymo dieną, lankytojai balsuos ir išrinks pačius originaliausius sveikinimus, kurių autoriai bus apdovanoti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]