ROCK: emocijos priklauso ne tik nuo oro, bet ir savivaldos sprendimų

Trečius metus skaičiuojantis ROCK projektas, jau antrą kartą dalyvauja Vilniaus miesto gimtadienio šventei skirtame šviesų festivalyje, kuriame pristato projektą bei matuoja vilniečių ir miesto svečių nuotaikas prie specialiai įrengto stendo. Projekto komanda džiaugiasi ne tik sulauktu dėmesiu, bet ir tuo, kad nuotaikos festivalio metu buvo ypač stiprios ir geros.

„Mums džiugu patvirtinti, kad nepaisant metų laiko, oro sąlygų ir paprastai tokiu metų laiku vyraujančių nuotaikų, Vilniaus šviesų festivalio metu surinkti duomenys rodo, jog miesto šventės daro ypač didelę įtaką žmonių nuotaikai, jų suminei laimės išraiškai“, – sako projekto vadovė Dalia Bardauskienė.


Šiais metais, Vilniaus šviesų festivalyje 2020 apsilankė iš ties įspūdingas skaičius lankytojų – per 200 tūkstančių vilniečių ir miesto svečių. Festivalio metu sostinės centras ir Senamiestis virto didžiule modernaus meno šviesos galerija po atviru dangumi, kurioje šviesos instaliacijas sukūrė ne tik vietos menininkai, bet ir kūrėjai iš Prancūzijos, Rumunijos, Slovėnijos, Latvijos.

„Pilkuoju sezonu, kai nuotaikos paprastai nebūna labai geros, o oro sąlygos gali nulemti labai daug, tokios šventės daro reikšmkngą pokytį žmonių emocijoms. Įpastai žiemos laikotarpiu vidutinė laimės išraiška sieka apie 20 proc., o šventės metu ji pakilo iki 85 proc. Tad galime tik patvirtinti, jog Vilniaus šviesų festivalio 2020 metu, vilniečių nuotaikas įtakojo savivaldos iniciatyvos, Vilniaus atveju – šviesų festivalis“,- teigia VGTU prof. Artūras Kaklauskas.

Praėjusį savaitgalį Vilnius šventė savo 697-ąjį gimtadienį. Tai jau antras šviesų festivalis rengiamas miesto gimtadienio proga.

Šiuo metu jau kuriama skaitmeninė programa, skirta vilniečių laimės rodikliui suskaičiuoti. Pirmieji bandymai  pavyko –  realiu laiku kas tris sekundes skaičiuojama vidutinė 6 miesto vietų laimės išraiška. Taip pat artimiausiu metu bus galima pamatyti ir paskutinių metų, mėnesių, dienų bei valandų (pagal dienos cirkadinį ciklą) vidutinę, 6 miesto vietų žiemos metus ir 8 vietų vasaros laikotarpiu, laimės išraišką.

Pastaba: visi tyrimo metu surinkti duomenys yra nuasmeninti ir nepažeidžia bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir kitų asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų. Vaizdo stebėjimo įrangos perduodamas vaizdas nėra įrašomas.

Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkais.

Nuoroda į informaciją apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą: https://vilnius.lt/lt/savivaldybe/asmens-duomenu-apsauga/laimes-indekso-matavimas/