Svarbi informacija
Miesto kultūra, mokslas ir miestiečių laimės indeksas – po ROCK skėčiu
Dvi dienas Vilnius tampa ROCK projekto gerosios praktikos centru – vasario 25-26 dienomis sostinėje lankosi projekto dalyviai iš 9 Europos miestų. Per dvi dienas bus aptarti visų dalyvių bei didžiausi Vilniaus ROCK komandos pasiekimai, integracija į strateginę kryptį Vilnius 2IN, aplankyti geriausi kultūros paveldo įveiklinimo pavyzdžiai.
Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje startuoja vienas svarbiausių ROCK projekto dalyvių suvažiavimas – į sostinę atvyko visų dalyvių, universitetų ir verslo atstovai. Vilniaus ROCK komanda – savivaldybės bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai ir mokslininkai – pristatys svarbiausius laimėjimus, aptars, ko pasiekė kiti miestai, ko pasiekė Vilnius ir kokios patirties galima iš to pasisemti.
„Priežastis, dėl ko mes šiandien susirinkome yra svarbi ne tik mums, projekto įgyvendintojams, Vilniui, bet ir visiems miestams, kuriems rūpi, kaip optimizuoti paveldą, tradicijas ir kultūrą, kaip kurti aplinką, kurioje gyventojai jaustųsi laimingesni, o miesto planuotojų sprendimai atlieptų visų poreikius“, – sakė projekto vadovė Dalia Bardauskienė.
Vilniaus ROCK projekto metu vykdytas eksperimentas išaugo į atskirus projektus bei prisidėjo prie reikšmingų Vilniaus strateginių krypčių – tapo Vilnius 2IN dalimi, kuriama nauja „Laimingo Vilniaus“ kryptis. Šio projekto metu matuojamos vilniečių emocijos senamiestyje, centriniame sostinės paslaugų centre, miesto paplūdimiuose sezono metu, siekiama išsiaiškinti, kiek miesto paslaugų kokybė įtakoja emocijas.
„Vieta, kur atsidūrėme su ROCK projektu šiandien, mums, VGTU mokslininkams, yra didelis pasiekimas. Per kelerius metus surinkta per 350 milijonus duomenų, kurie bus naudojami ne tik šio projekto rėmuose, bet ir kitur. Darbai bus tęsiami, nes mokslinis tyrimas su projekto pabaiga nesibaigs, o susidomėjimas gaunamais duomenimis tik auga. Džiugu, kad čia, mieste, kuriame viskas prasidėjo, strategai įvertino ir įsitraukė, jog kuriamos programos tarnautų žmogaus poreikiams“, – savo indeliu džiaugėsi VGTU dalies projekto vadovas prof. Artūras Kaklauskas.
Anot projekto įgyvendintojų, labai svarbu ne tik kokie moksliniai laimėjimai, bet ir kaip juos pritaikai, ar pakankamai lankstus komandos požiūris, santykis su kitomis organizacijomis, miesto planuotojais ir gyventojais, kurie yra svarbi projekto dalis.
Šiuo metu jau kuriama skaitmeninė programa, skirta vilniečių laimės rodikliui suskaičiuoti. Pirmieji bandymai pavyko – realiu laiku kas tris sekundes skaičiuojama vidutinė 6 miesto vietų laimės išraiška. Taip pat artimiausiu metu bus galima pamatyti ir paskutinių metų, mėnesių, dienų bei valandų (pagal dienos cirkadinį ciklą) vidutinę, 6 miesto vietų žiemos metus ir 8 vietų vasaros laikotarpiu, laimės išraišką.
ES finansuojamame Horizon 2020 projekte Rock dalyvauja 9-ios savivaldybės, 5 universitetai, verslo asociacijos, įmonės, ekspertai. Vadovaujantys partneriai – Bolonijos miesto savivaldybė ir Bolonijos universitetas. Dalyvaujantys miestai suskirstyti į perteikiančius savo patirtį (Role models) ir perimančius patirtį (Replicators). Vilnius pasirinktas kaip vienas iš pavyzdinių miestų, galintis perteikti savo patirtį kitiems miestams. Tai Vilniaus senamiesčio – UNESCO pasaulio paveldo vietovės atnaujinimas, paveldo vertės pristatymas ir propagavimas, bendruomenės paveldosauginio sąmoningumo ugdymas, įtraukimas į atnaujinimo procesą.
Šis projektas finansuojamas „Horizon 2020“ – didžiausios ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]
Taip pat skaitykite:
Keisis agentūros „Go Vilnius“ vadovė
Keisis Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė. Nuo 2017 m. šias pareigas ėjusi Inga Romanovskienė ieškos naujų profesinių iššūkių. Ji vadovės pareigas eis iki spalio mėn. pabaigos. „Dirbti savo miesto labui man buvo didelė garbė ir laimė.... ❯❯❯
2023-10-03
Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė susitarimą su tarptautiniu „Mokymosi miestų tinklu“ (angl. Cities of Learning network)
Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir VšĮ Nectarus, oficialiai atstovaujantys „Mokymosi miestų tinklą“ Lietuvoje, pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo. Besimokantys miestai (angl. Cities of Learning) – tai globali formalaus ir neformalaus ugdymo iniciatyva, kuria... ❯❯❯
2023-09-26
„Neakivaizdinis Vilnius“ auga: tyrinėti miestą kviečia ir anglų kalba
Nuo šiol daugiau nei 100 maršrutų po Vilnių, taip pat rekomendacijos, kur pramogauti, pavalgyti, kokius muziejus aplankyti, kur rasti žaliąsias miesto erdves – ir anglų kalba mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ bei angliškai papildytoje svetainėje. ,,Šie... ❯❯❯
2023-09-26
Kviečiame dalyvauti sveikatos sistemos dalyvių forume
Rugsėjo 22–23 d. Vilniuje Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) jau septintąjį kartą rengia sveikatos sistemos dalyvių forumą „TransForm“. „Tech Arts Conference and Gallery Space“ erdvėje kartu su užsienio bei Lietuvos ekspertais bus aiškinamasi, kas yra sveikatos kultūra bei... ❯❯❯
2023-09-18
Paroda, kviečianti pažadinti daugiakultūrę Lietuvos atmintį ir prisiminti žydų teatro fenomeną
Rugsėjo 20 d. 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaroma paroda „Klajojančios žvaigždės: žydų teatras Lietuvoje 1910–1943“, skirta paminėti Vilniaus geto likvidavimo 80-ąsias metines. Ekspozicijoje, pasitelkus šiuolaikinius eksponavimo būdus ir technologijas,... ❯❯❯
2023-09-15
Prasideda ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai
Šiandien prasideda ežero pakrantės šalia Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpins, kad vilniečiai galėtų patogiai nueiti prie Gulbino ežero iš šiaurinės ir pietinės pusių. Tiesiamas apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje... ❯❯❯
2023-09-15