Vilniaus „Grinda“ tęsia tvaraus augimo tendenciją

 

Atvirumas inovacijoms, veiklos skaidrumas ir darbuotojų kompetencijų ugdymas išaugino UAB „Grinda“ 2019 metų pajamas iki 22,211 mln. eurų ir padėjo uždirbti 1,613 mln. eurų. Uždirbtą pelną įmonė skirs miestui ir jo gyventojams – būtinų paslaugų teikimo kokybei gerinti. Planuojama atnaujinti Vilniaus gyvūnų globos namus, Žirmūnų paplūdimio infrastruktūrą, mažinti urbanizacijos poveikį aplinkai.

Jau kelerius metus iš eilės bendrovės pajamos nuosekliai auga, o pelno grąža nuo gaunamų pajamų siekia 7,3 proc. Teigiamą įtaką įmonės rezultatams daro efektyviau valdomos išlaidos ir racionaliau uždirbamos pajamos.

„Didelis miestas – gyvas ir sudėtingas organizmas, kurio priežiūra ir skirtingų jo funkcionavimo aspektų valdymas yra išties nelengvas uždavinys. „Grinda“ turi 18 skirtingų veiklų, tačiau su jai patikėtomis atsakomybėmis susidoroja pavyzdingai – gerai valdo finansus, efektyvina veiklą, drąsiai imasi iniciatyvos spręsdama techniškai sudėtingus ar neatidėliotinus reikalus. Taip veikianti įmonė kuria didelę vertę Vilniaus miestui ir jo gyventojams“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis

Per kelerius metus investavusi į specialiąsias darbo priemones, mechanizmus ir darbuotojų kvalifikacijos ugdymą, „Grinda“ vis daugiau darbų atlieka nuosavais pajėgumais. Pažymėtina, kad savarankiškai atliekamų darbų apimtys auga kur kas sparčiau nei darbuotojų skaičius: nuo 2015 m. darbuotojų skaičius paaugo 7,3 proc., o savo jėgomis atliktų darbų apimtys – 76,3 proc.

Kasmet nuosekliai auga ir įmonės darbuotojų efektyvumas: 2015 m. vienas įmonės darbuotojas vidutiniškai sukurdavo 26 tūkst. eurų pajamų, o 2019 m. – 42 tūkst. eurų pajamų. Įmonės atliekamų darbų efektyvumas išaugo daugiau nei 64 proc.

„Džiaugiamės augančia įmonės darbuotojų kompetencija, kuri leidžia įgyvendinti net sudėtingiausius projektus. Pavyzdžiui, pradėjome T. Narbuto–Saltoniškių gatvių lietaus nuotekynės rekonstrukciją – to imtis nesiryžo nė viena Lietuvos ar užsienio įmonė, nors buvo skelbti net keturi tarptautiniai rangos konkursai“, – pasakoja UAB „Grinda“ direktorius K. Vaicekiūtis.

Intensyvaus eismo T. Narbuto gatvės magistralinio lietaus nuotekų vamzdyno tiesimo darbus „Grinda“ atlieka naudodama pažangią požeminio gręžimo (mikrotuneliavimo) technologiją, kuri leidžia minimalizuoti statybos darbų poveikį miesto transporto srautams. Įgyvendinus šį projektą bus eliminuota judrių gatvių užtvindymo rizika, o nuo gatvių paviršiaus surinktas lietaus ir tirpsmo vanduo bus valomas požeminėse valyklose. Šis projektas pripažintas geriausiu 2019 m. Lietuvos inžinerinių tinklų skaitmeninės statybos projektu.

Lietuvos statybininkų asociacijos, diegiančios statybos sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos registro sistemą STATREG, vertinimu, UAB „Grinda“ patenka tarp 10 didžiausią darbuotojų kvalifikaciją ir kompetencijas turinčių Lietuvos statybos įmonių.

Atsinaujinusi įmonė tapo patraukliu darbdaviu: vidutinis kvalifikuotų darbininkų darbo užmokestis išaugo 860 eurų (2015 m. išaugo daugiau nei 80 proc. ir 2019 m. pasiekė 1560 eurų bei gerokai viršijo šalies vidurkį. Įmonė patenka į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbtą statybos įmonių, kurios per 2019 m. į valstybės sąskaitas pervedė daugiausia mokesčių ir įmokų, sąrašo dvidešimtuką.

2019 m. įgyvendintos bendrovės iniciatyvos sulaukė palankaus vilniečių įvertinimo. Pernai „Grinda“ atnaujino Balsio ežero paplūdimį – pastatė naują gelbėjimo stotį, suformuotose poilsio, aktyvaus laisvalaikio, iškylų ir pramogų erdvėse įrengė modernius gultus ir hamakų parką, knygų skaityklą po atviru dangum, treniruoklius ir sporto aikšteles.

„Dideli lankytojų srautai ir teigiami atsiliepimai parodė, kad vilniečiai įvertino išskirtinę estetišką ir patogią aplinką didmiesčio viešajame paplūdimyje. Tęsiame pradėtus darbus, todėl šiais metais bus atnaujintas Žirmūnų paplūdimys, kartu jį pritaikant šeimoms su mažyliais bei judumo negalią turintiems asmenims“, – 2020 m. planus atskleidžia K. Vaicekiūtis.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet įmonė skiria didelį dėmesį aplinkosaugai ir tęsia infrastruktūros, užtikrinančios tvarų paviršinių nuotekų tvarkymą didelėse miesto teritorijose, plėtrą. 2019 m. užbaigta Karoliniškių paviršinių nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija, o 2020 m. pradėti Verkių-Kareivių gatvių magistralinių lietaus nuotekų rekonstrukcijos darbai, įrengiant modernias požemines lietaus nuotekų valyklas.

Rūpindamasi ir keturkojais miesto gyventojais, „Grinda“ pradeda Vilniaus gyvūnų globos namų atnaujinimą. Įgyvendinus šį projektą, pagerės beglobių gyvūnų laikymo ir veterinarinės pagalbos teikimo sąlygos. Šiam projektui bendrovė paskyrė 700 tūkst. eurų.