„Susisiekimo paslaugos“ stiprina programėlių saugumą – m.Ticket laikinai veiks atsiskaitymas tik per elektroninę bankininkystę

 

Praėjusią savaitę atradus spragą dėl HTTP HE technologijos saugumo, „Susisiekimo paslaugos“ tikrino savo informacinės sistemos saugumą, operatyviai atliko reikalingus pakeitimus. Įmonė ir toliau stiprina asmens duomenų apsaugos programėlėse mechanizmus. Kol vyksta pakeitimai, m.Ticket laikinai neveiks atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis greituoju būdu, kai pridėjus kortelę ji susiejama su programėle. Naudotojai už viešojo transporto bilietus programėlėje, kaip ir iki šiol, galės atsiskaityti jungdamiesi prie savo banko elektroninės bankininkystės sistemos, taip pat – pildyti Vilniečio kortelę, prireikus įsigyti bilietus iš vairuotojo.

„Atradus spragą dėl HTTP HE technologijos saugumo, tą pačią dieną darėme sistemos m.Transportas pakeitimus. Sistemai m.Transportas priklauso m.Ticket ir m.Parking programėlės. Maksimaliai tikrinome sistemos saugumo mechanizmus, atlikome ir toliau atliekame pakeitimus. Be to, glaudžiai bendradarbiaujame su operatoriais, kitais partneriais. Nei mobilieji operatoriai, nei mes neturime informacijos, jog išaiškėjus saugumo spragoms užfiksuota konkrečių duomenų nutekėjimo atvejų. Šiuo metu naudotis abiem programėlėmis yra saugu, o mes sistemos saugumą dar labiau stipriname. Atlikdami pakeitimus laikinai apribojame naudojimo mokėjimo kortelėmis funkcionalumą m.Ticket – kol kas neveiks greitasis būdas pridėti kortelę, tačiau populiariausiu būdu – atsiskaityti jungdamiesi prie elektroninės bankininkystės – naudotojai ir toliau galės“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Toks principas, kai atsiskaitant kortele reikės jungtis prie elektroninės bankininkystės sistemos, m.Ticket galios iki tol, kol bus įdiegti papildomo saugumo mechanizmai, padėsiantys užtikrinti dar patikimesnę duomenų apsaugą. Įdiegus šį modelį programėlėje atsiskaitymas mokėjimo kortele vyks kaip ir anksčiau – norintieji už viešojo transporto bilietus atsiskaityti banko kortelėmis turės tik vienąkart pridėti savo kortelę, nurodydami jos duomenis, tuomet gaus patvirtinimo kodą iš savo banko, kurį suvedus kortelė bus sėkmingai susieta su m.Ticket programėle.

Apie praėjusią savaitę įvykusį saugumo incidentą „Susisiekimo paslaugos“ informavo ir Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Jai operatyviai teikiama visa tyrimui reikalinga informacija, taip pat derinami tolimesni veiksmai.