Koronavirusas: rekomendacijos ir aktuali informacija

Koronavirusas: rekomendacijos ir aktuali informacija

 

KUR GALIMA RASTI DAUGIAU INFORMACIJOS DĖL NAUJOJO KORONAVIRUSO?

Daugiau informacijos galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, adresu https://sam.lrv.lt/lt/

Taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija, telefonu
8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

 

Papildyta 2020 03 05

Lietuvoje skelbiama gripo epidemija: rekomendacijos sostinės gyventojams

Sveikatos apsaugos ministro sprendimu, visoms Lietuvos savivaldybėms pavesta skelbti gripo epidemiją – kaip koronaviruso plitimo prevencinę priemonę. Gripo epidemija skelbiama atsižvelgiant į koronaviruso epidemiologinę situaciją ir į Pasaulio sveikatos organizacijos bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo prevencijos.

Vilniaus miesto savivaldybėje gripo epidemija skelbiama nuo 2020 m. kovo 6 d.

Epidemijos paskelbimas leis savivaldybei sustiprinti prevenciją ir sutelkti visus situacijai dėl viruso plitimo valdyti. Vilniaus mieste vasario 24 d.–kovo 1 d. laikotarpiu bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 95,99 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Paskelbus gripo epidemiją, Vilniaus miesto savivaldybės įstaigos, įmonės ir organizacijos vykdys priemones, numatytas Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau ŪVKTI) epidemiologinės priežiūros, profilaktikos ir kontrolės priemonių plane.

Daugelio būtinų priemonių sostinės savivaldybė ėmėsi dar iki gripo epidemijos paskelbimo

Savivaldybė, nelaukdama kol bus paskelbta gripo epidemija, jai priklausančiose ligoninėse laikinai atidėjo planines operacijas, pakvietė vilniečius kurį laiką nelankyti pacientų ligoninėse ir socialinės globos įstaigose. Rekomendacijos apie prevencines priemones jau anksčiau buvo plačiai paskleistos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, bendrojo ugdymo įstaigoms, prekybos tinklams, namus administruojančioms bendrovėms, visiems vilniečiams. Vaizdinėmis priemonėmis visiems priminta svarbi rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, patalpų vėdinimo ir valymo svarba. Viešojo transporto priemones dažniau nei įprasta dezinfekuoja mobili valytojų brigada.

Ką svarbu žinoti ugdymo įstaigoms ir tėvų bendruomenei – kai savivaldybėje yra paskelbta gripo epidemija, mokyklų ir darželių administracija, matydama realią lankomumo situaciją įstaigoje, susiderinusi su savivaldybe, gali priimti sprendimą dėl laikino ugdymo veiklos nutraukimo atskirose ar visose klasėse.

Gripo epidemijos metu pagal galimybes ir įvertinus riziką gali būti apribotas naujų masinių renginių planavimas.

Sveikatos priežiūros įstaigos yra pasirengusios didesniam sergančiųjų gripu priėmimui.

Sostinės savivaldybė ir toliau kiekvieną savaitę atidžiai įvertins sergamumo gripu ir ŪVKTI dinamiką.

Ką reikia žinoti apie gripo profilaktiką ir būtiną elgesį gripo epidemijos metu?

Pajutus pirmuosius peršalimo ar į gripą panašius simptomus, t. y. ūmi ligos pradžia, karščiavimas arba karščiavimas su šaltkrėčiu (>38° C), bendras silpnumas, galvos, raumenų skausmas ir nors vienas šių kvėpavimo takų sistemos simptomų: kosulys, gerklės skausmas, dusulys, nevykti į darbą, ugdymo įstaigas ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, tačiau atkreipiame dėmesį jeigu lankėtės COVID-19 paveiktose teritorijose ir /ar turėjote kontaktą su COVID-19 atveju prašome dėl tolimesnių rekomendacijų susisiekti su savo šeimos gydytoju nuotoliniu būdu.

Rekomenduojama, dažniau plauti rankas, stengtis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos, laikytis kosėjimo čiaudėjimo etiketo, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, masinio žmonių susibūrimo vietų, ypač asmenims sergantiems lėtinėmis ligomis ar kurių nusilpęs imunitetas, kasdien vėdinti patalpas, valyti jas drėgnu būdu,

Savivaldybės darbuotojams rekomenduoja nuotolinį darbą

Sostinės savivaldybės administracijos tikslas – užtikrinti sklandų funkcionavimą ir darbų rezultatus. Savivaldybėje gripo epidemijos metu bus taikomos lanksčios priemonės, kad darbuotojai galėtų apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų bei apsaugoti aplinkinius – lankstesnį darbo grafiką, darbą nuotoliniu būdu.

Daugiau naujausios aktualios informacijos rasite čia: https://sam.lrv.lt/lt/

 

 

Papildyta 2020-03-12

Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio protokolas 2020-03-12