Sostinė skyrė rekordiškai daug lėšų net 200 kultūros projektų paremti

 

Jau atrinkti Kultūros rėmimo programų projektų konkurso laimėtojai – sostinės savivaldybė 200 projektų skyrė daugiau kaip 350 tūkst. eurų. Tai kol kas didžiausia konkursui skirta suma nuo pat jo organizavimo pradžios. Išaugo ir norinčių dalyvauti programoje skaičius – šiemet gauta daugiau kaip 350 paraiškų.

„Konkursas suteikia galimybę Vilniaus kultūros organizacijoms įgyvendinti prasmingas iniciatyvas Vilniaus mieste. Organizacijos, gavusios finansavimą, galės išplėsti kultūrines veiklas, lengviau įgyvendinti projektus. Džiaugiuosi, kad šiais metais sulaukėme didelio susidomėjimo konkursu, tai parodo, kad konkursas yra reikalingas ir aktualus šiandienos kontekste. Konkursas yra unikalus tuo, kad aprėpia net 9 skirtingas kultūros sritis. Kviečiu vilniečius bei miesto svečius pasirinkti labiausiai patikusią iniciatyvą ir įsitraukti į Vilniaus kultūros lauko pažinimą“, – kalbėjo sostinės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Geriausiai šiemet buvo įvertinti tęstiniai ir jau vilniečių pamėgti projektai: tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Lotynų Amerikos kultūros festivalis „In Latino“, renginys „Naktis galerijoje“, vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“.  Finansavimas bus skiriamas skirtingų sričių projektams – „Open House Vilnius“– atviros architektūros savaitgalis, filmų ciklas „Lėtosios peržiūros 2020“, VšĮ „Operomanija“ naujosios operos pristatymas, „Muzikos inkubatorius Novus 2020“. Taip pat bus organizuojami kultūros srities atstovų kompetencijų tobulinimo renginiai „Kultūros forumas 2020“, tarptautinė muzikos industrijos konferencija „What’s Next in Music?“ ir kt.

Šiais metais lėšos paskirstytos šioms kultūrinėms programoms: vizualiųjų menų programa 35 700 Eur, scenos menų programa 47 700 Eur, muzikos programa 67 900 Eur, kino programa 34 800 Eur, literatūros ir leidybos programa 32 600 Eur, etninės kultūros ir mėgėjų meno programa 48 800 Eur, kūrybinių industrijų programa 27 900 Eur, atminties kultūros puoselėjimo ir muziejų programa 17 500 Eur, tautinių bendrijų programa 39 900 Eur. 2020 metais paremta daugiau projektų nei pernai, daugiau projektų gaus didesnes sumas. Maksimaliai vienas projektas galėjo gauti 4000 Eur.

Konkurso tikslas – Vilniaus miestui reikšmingų kultūros, meno projektų finansavimas siekiant skatinti Vilniaus atminties kultūros puoselėjimą, tautinių bendrijų veiklą, etninės kultūros ir mėgėjų meno iniciatyvas, šiuolaikinės, intelektualiosios kultūrinės aplinkos kūrimą, kultūrinius mainus tarp Vilniaus ir užsienio miestų, pabrėžiant Vilniaus miesto unikalumą ir jo priklausymą Europos kultūrai, naujai sukurtų kultūros vertybių sklaidą ir prieinamumą platesnei visuomenei bei socialinės atskirties mažinimą, jaunimo kultūros ir meno iniciatyvas, kultūros ir meno inovacijas, kūrybiškumą.

Daugiau informacijos: https://vilnius.lt/lt/kultura-ir-sportas-svietimas/kvieciame-pasirasyti-2020-metu-kulturos-remimo-programu-projektu-konkurso-lesu-skyrimo-sutartis/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt