Vilnius.lt portale – per 280 elektroninių paslaugų

 

Sostinės savivaldybė patogiai ir sklandžiai teikia net 282 el. paslaugas, kurias galima užsisakyti svetainėje www.vilnius.lt/epaslaugos

Norėdama sumažinti koronaviruso neigiamas pasekmes, Vilniaus savivaldybė nuo šiandienos ėmėsi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui,  nekartodama kai kurių kitų šalių klaidų ir vadovaudamasi geriausiais pavyzdžiais. Visoms Vilniuje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms savivaldybė rekomenduoja darbą perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba perkelti juos į virtualią erdvę. Savivaldybė ir jos įmonių grupė, seniūnijos vilniečius aptarnauja tik nuotoliniu būdu – el. būdu ir telefonu. Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovo, Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, pagrindinis tikslas – stabdyti viruso plitimą, todėl, įsigilinus į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, buvo imtasi visų priemonių, kurios gali sumažinti neigiamas koronaviruso pasekmes.

Sostinės gyventojai ir juridiniai asmenys dažniausiai internetu teikia pranešimus ir prašymus Savivaldybei, kreipiasi dėl pažymų apie deklaruotą gyvenamąją vietą, teikia valstybinės žemės nuomos mokesčio deklaracijas, užsisako leidimus įrengti išorinę reklamą bei kt. Populiariausios e. paslaugos – registracija į darželius, leidimai važiuoti didelio gabarito transporto priemonėmis, gyvenamosios vietos deklaravimas, vienkartinė išmoka vaikui.

Per pastaruosius keletą metų ypač išaugo juridinių asmenų, besinaudojančių e. paslaugomis, skaičius.

Pastebėtas miesto problemas sostinės gyventojai registruoja internetu Savivaldybės tinklalapyje, skiltyje „Miesto problemos“. Pranešę apie miesto problemas vilniečiai vėliau internetu gali sekti, kas yra atsakingas už problemos sprendimą bei pačią problemos sprendimo eigą.

Visas el. paslaugas galima rasti svetainėje www.vilnius.lt/epaslaugos

Pastabas ir pasiūlymus dėl el. paslaugų galite siųsti paslaugos@vilnius.lt arba skambinkite 1664.