Ką svarbu žinoti apie izoliavimąsi savivaldybės skiriamose patalpose

Vilniaus miesto savivaldybę kasdien pasiekia dešimtys klausimų dėl galimybės gauti gyvenamąją vietą izoliavimosi laikotarpiui. Atsakymai priklauso nuo žemiau išdėstytų aplinkybių.

Kada savivaldybė gali skirti patalpas izoliavimuisi?

Savivaldybė reaguoja į informaciją ar siuntimus iš stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų apie ligonius ar asmenis, kurie, įtarus, kad serga, sutikimo būti izoliuotiems formoje nurodė, jog neturi galimybių izoliuotis namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje pagal izoliavimosi reikalavimus.

Už parengtų patalpų skirstymą atsakingi specialistai laukia informacijos ir iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų, jei šie turi duomenų apie sąlytį turėjusius asmenis, kurie nurodė, kad neturi galimybių būti izoliuotiems namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, atitinkančioje izoliavimosi reikalavimus.

Savo iniciatyva Savivaldybė įsipareigoja izoliuoti nepilnamečius vaikus, kurių tėvai yra izoliuoti stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Norint būti izoliuotam Savivaldybės turimose izoliacijai skirtose patalpose, pirmiausiai reikėtų kreipkitės į stacionarią visuomenės sveikatos priežiūros įstaigą arba Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (galima ir visą parą dirbančiomis telefono linijomis +370 618 79984 ir +370 616 94562) arba Koronos karštąją liniją 1808.

Kokiais kriterijais remiantis parinktos vietos izoliacijai?

Renkantis vietas buvo vertinama, ar jos atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos tokioms vietoms pateiktus reikalavimus.

Kokiam laikui izoliuojama?

Rizikos grupėje esantys asmenys izoliuojami 14 dienų.

Kada atliekamas pakartotinis tyrimas dėl koronaviruso?

Pakartotinis tyrimas atliekamas tik tuo atveju, jei buvo nustatyta, kad žmogus serga. Tyrimas kartojamas po gydymo.