Karantino metu Vilniuje pradeda veikti karštoji linija 1664 

Nuo šiandien, kol tęsis karantinas, Vilniuje veiks karštoji linija 1664. Šiuo numeriu kviečiami skambinti vilniečiai, kuriems reikia pagalbos ar konsultacijos: senjorai ar neįgalieji paskambinę gali prašyti savanorių pagalbos, jei patys neturi jokių galimybių pasirūpinti maistu, vaistais ar būtiniausiomis priemonėmis.  Prireikus informacijos apie izoliaciją 14 dienų, skambinantys gaus instrukcijas, kaip tinkamai izoliuotis ir ką daryti, kai nėra galimybių saviizoliacijai namuose.

Pasak Administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, liniją pavyko įsteigti sklandžiai, įrengta dešimt nutolusių darbo vietų, apmokyti savanoriai.

Tačiau svarbu nesupainioti, kur kreiptis, kai pasireiškia gripui būdingi simptomai. Jei užklumpa karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas ar apsunkintas kvėpavimas, reikia skambinti tik trumpuoju numeriu 1808 ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos telefonais 8 618 79984, 8 616 94562.

Šiuo metu vilniečių karštoji linija 1664 jau registruoja pirmuosius senolių skambučius dėl aprūpinimo maistu. Maisto produktais sutiko pasidalyti labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, kuris pasirūpins, kad produktai atkeliautų iki pat senjorų namų durų.

Lietuvos Raudonasis Kryžius, būdamas valstybės pagalbininku, padeda patiems pažeidžiamiausiems vilniečiams.  Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai atsiliepinėja į senjorų skambučius, ramina panikuojančius, bando išsiaiškinti skambinančių žmonių poreikius, kad galėtų jais pasirūpinti.

„Savanorių darbas yra tylus ir dažnai neįvertinamas. Norime padėkoti kiekvienam savanoriui, kuris šiuo sunkiu metu prisideda prie pagalbos teikimo. Gerumo galia stipresnė už virusą. Prisidėkime visi kiek galime“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt