Vilnius atsakingai veža keleivius viešuoju transportu: keičiami tvarkaraščiai

Viešojo transporto judėjimas sostinėje vyksta sklandžiai, toliau stiprinami su sveikatos apsauga, higiena susiję sprendimai, tačiau keleiviams autobusais ir troleibusais rekomenduojama judėti tik būtinu atveju. Įvertinus žymiai sumažėjusius keleivių srautus, keičiami dalies viešojo transporto maršrutų tvarkaraščiai. Kai kurie pasikeitimai įsigalios jau kovo 18 d., kiti – šios savaitės eigoje ir galios iki kovo 30 d. Keleiviai tvarkaraščius tikrinti gali www.stops.lt, programėlėse m.Ticket ir Trafi, informacija apie pokyčius teikiama ir telefonu 8 5 210 7050.

Mieste veikia 28 dezinfekcijos brigados, autobusų ir troleibusų valymą jos vykdo po kiekvieno reiso. Piko metu 20-yje stotelių, kuriose fiksuojami didžiausi keleivių srautai, viešojo transporto kontrolieriai, Visuomenės sveikatos biuro specialistai ir savanoriai dezinfekuoja keleiviams rankas, riboja įlipančiųjų skaičių, kad šie laikytųsi saugaus atstumo, užimtų tik sėdimas vietas, nesėdėtų vienas prieš kitą. Kai keleivių skaičius viršija numatytą, darbuotojai į transporto priemonę keleivių nebeleidžia ir informuoja, kad reikėtų palaukti kitos transporto priemonės.

„Pirmiausia primenu, jog visiems šiuo metu rekomenduoju likti namuose, ypač asmenims virš 60 metų amžiaus, o ir viešuoju transportu judėti  tuomet, kai tikrai yra būtinybė. Autobusai, troleibusai mieste ir toliau kursuoja, ši paslauga nesustoja. Aktyviname dezinfekciją, stengiamės maksimaliai užtikrinti keleivių, vairuotojų, kontrolierių sveikatos apsaugą. Transporto priemonės valomos po kiekvieno reiso, mieste nuo šios savaitės dar daugiau valymo brigadų. Jau pirmosiomis karantino dienomis keleivių srautai gerokai sumažėjo. Įvertinome viską – srautų pokyčius, galimybę keleiviams užimti tik sėdimas vietas, didesnę vairuotojų, kontrolės apsaugą. Dėl to atitinkamai koreguojame dalies viešojo transporto maršrutų tvarkaraščius. Keleiviai turėtų juos stebėti www.stops.lt ir programėlėse – stotelėse tvarkaraščių nekeičiame, stebint srautus gali būti ir papildomų korekcijų“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Jau pirmosiomis karantino dienomis vidutinis keleivių srautas greituosiuose maršrutuose sumažėjo maždaug 72 proc., pagrindiniuose autobusų maršrutuose – 61 proc., troleibusų maršrutuose – 68 proc.

Kaip keisis tvarkaraščiai?

Viešojo transporto tvarkaraščių pakeitimai suplanuoti atidžiai išanalizavus pastarųjų dienų keleivių srautus, judėjimo tendencijas. Planuojama, jog jie galios iki kovo 30 d., tačiau prireikus gali būti pratęsti.

 • Kovo 18 ir 19 d. viešasis transportas iki vakaro kursuos pagal įprastus darbo dienos tvarkaraščius.
 • Nuo kovo 18 d. viešojo transporto maršrutai kursuos iki 22 val. Po 22 val. kursuos tik 4, 6, 12, 15, 18 maršrutų troleibusai ir 24, 25 maršrutų autobusai, kurie pasiekia pramoninius mikrorajonus.
 • Nuo kovo 19 d. dėl sumažėjusių srautų laikinai nekursuos 65 maršruto autobusai (alternatyvos keleiviams: 35, 36, 66, 76 maršrutų autobusai), 89 maršruto autobusai (alternatyvos keleiviams: 1G, 10, 31, 33, 53 autobusai), 21 maršruto troleibusai (alternatyvos keleiviams su persėdimu: 4G maršruto autobusai, 12, 17, 20 maršrutų troleibusai).
 • Nuo kovo 20 d. keisis 1G, 2G, 3G, 4G, 5G, 7, 10, 53 maršrutų autobusų ir 2, 3, 4, 6, 7, 10, 12, 16, 19, 20 maršrutų troleibusų tvarkaraščiai.
 • Savaitgaliais visi viešojo transporto maršrutai kursuos kaip įprastai, pagal galiojančius savaitgalio tvarkaraščius. Visi maršrutai kursuos iki 22 val.

Pasikeitimus keleiviai ras www.stops.lt – dalį jau šiandien, o likusią – artimiausiomis dienomis. Taip pat nauji tvarkaraščiai bus skelbiami m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esantys tvarkaraščiai galios visiems maršrutams, išskyrus 1G, 2G, 3G, 4G, 5G, 7, 10, 53 maršrutų autobusus ir 2, 3, 4, 6, 7, 10, 12, 16, 19, 20 maršrutų troleibusus.

Dar aktyvesnė viešojo transporto dezinfekcija – 28 valymo brigados

Viešojo transporto priemonės jau nuo paskutinės vasario savaitės  dezinfekuojamos intensyviau. Šiuo metu autobusai ir troleibusai galiniuose punktuose dezinfekuojami po kiekvieno maršruto reiso. Šiuose punktuose dirba ir transporto priemonėse liečiamų paviršių dezinfekciją atlieka tiek vežėjai, tiek UAB „Grinda“ brigados. Naktį viešojo transporto parkuose dezinfekuojamas visas transporto priemonės salonas. Valytojų brigada taip pat ir toliau dezinfekuoja kiekvieną iš Vilniaus oro uosto važiuojantį autobusą.

„Suprantame, kad saugios ir higieniškos aplinkos vairuotojams ir keleiviams užtikrinimas viešajame transporte yra kritiškai svarbus. Šiame etape negali būti skirstymo į „jūsų“ ar „mūsų“. Savo darbu ne kartą įrodėme, kad tarpinstituciniu lygmeniu sugebame operatyviai keistis informacija ir sklandžiai organizuoti bendrus darbus, kurie šiuo metu yra reikalingi miestui ir jo gyventojams. Jau 60  UAB „Grinda“ darbuotojų, aprūpintų būtinomis saugos priemonėmis ir dezinfekcijos įranga, pradeda dirbti ten, kur labiausiai reikia mūsų pagalbos. Skaičiuojame, kad tokiu būdu per savaitę dezinfekuosime maždaug 23 500 viešojo transporto priemonių“,  – pabrėžė UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Kas šiuo laikotarpiu aktualu keleiviams?

 • Nuo kovo 18 d. keičiami viešojo transporto Vilniuje tvarkaraščiai, jie skelbiami: www.stops.lt, m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050.
 • Raginama viešuoju transportu vykti tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik būtinoji pagalba), darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.
 • Keleivių prašoma laikytis atstumo, į viešąjį transportą lipti be skubos, o įlipus užimti sėdimas vietas, nesėdėti vienam prieš kitą.
 • Vairuotojų darbo vietos atskirtos įspėjamosiomis juostomis, o įlipimas ir išlipimas pro priekines duris draudžiamas.
 • Mieste laikinai nekursuoja naktiniai autobusai.
 • Vairuotojai viešajame transporte laikinai neprekiauja vienkartiniais popieriniais bilietais. Kelionės bilietus galima įsigyti m.Ticket, Trafi mobiliosiose programėlėse, pildyti Vilniečio kortelę savitarnoje: https://mano.vilniustransport.lt/, taip pat pirkti ar pildyti Vilniečio kortelę platinimo vietose. Išsamiau apie tai: http://bit.ly/Aktualu_ViesasisTransportas
 • Bilietų kontrolė vyksta tolerantiškai, lanksčiai. Pagrindinė kontrolės funkcija yra keleivių informavimas ir kita reikalinga pagalba, viešojo transporto dezinfekavimo brigadų darbo stebėjimas.
 • Likite namuose, o jei tikrai reikia juos palikti, viešajame transporte elkitės sąmoningai, trumpesnius atstumus paėjėkite, nepamirškite dviračių, kitų judėjimo alternatyvų.