Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Vilnius kviečia verslo įmones: padėkite aprūpinti miesto medikus gyvybiškai reikalingomis apsaugos priemonėmis

 

Kiekviena įmonė gali ženkliai prisidėti prie Vilniaus kovos su pandemija. Didžiausias miesto uždavinys šiuo metu – aprūpinti Vilniaus miesto savivaldybės gydymo įstaigas trūkstamu inventoriumi bei asmeninės apsaugos priemonėmis, reikalingomis kovoje su COVID-19 infekcija.

Pastarosiomis paromis vyksta nenuilstamos medikams reikiamų priemonių gamintojų ir tiekėjų paieškos. Tam, kad šis procesas būtų kuo operatyvesnis ir efektyvesnis, o medikams taip reikalingos priemonės juos pasiektų kuo greičiau, miestas kviečia prie šios misijos prisidėti verslo įmones.

Efektyviausia pagalba, kurią gali skirti verslas – skirti finansavimą žemiau išvardintų priemonių pirkimui ir padėti šias priemones nupirkti.

Reikalingų priemonių tiekėjų duomenų bazė jau yra surinkta, tad verslo įmonėms šiomis paieškomis rūpintis nebereikia. Jų įsitraukimo reikia nuperkant konkretų kiekį priemonių iš konkrečių tiekėjų, esančių duomenų bazėje. Žinoma, miestas bus dėkingas ir tais atvejais, jei įmonės turi savų tiekėjų kontaktų ir gali priemones užsakyti iš jų. Tokiu atveju atkreipiamas dėmesys, kad medikų saugumui užtikrinti tinkamos tik konkrečias medicinos specialistų pateiktas specifikacijas atitinkančios priemonės.

Prioritetas teikiamas šioms medikų darbui skubiai reikalingoms apsaugos priemonėms bei įrangai:

  • Respiratorius FFP2, FFP3
  • Reagentai – greitieji testai
  • Reagentai – testai
  • Plaučių ventiliacijos aparatai

Taip pat skubiai reikalingos kitos asmens apsaugos priemonės medikams:

  • Antbačiai
  • Apsauginiai akiniai, veido skydai
  • Dezinfekcinis skystis paviršiams, rankoms ir grindims (tik ASPI)
  • Nesterilios pirštinės
  • Veido kaukės (vienkartinės)
  • Vienkartinės kepuraitės, kombinezonai, medicininiai chalatai

Verslo įmonės, galinčios suteikti pagalbą, skatinamos nedelsiant susisiekti el.paštu pasiulymai@vilnius.lt.

Veikdami išvien galime padėti apsaugoti medikus, o su jais – ir pačius save.

DĖKOJAME VERSLO ĮMONĖMS, KURIOS JAU PRISIJUNGĖ PRIE ŠIOS SVARBIOS INICIATYVOS

Vilniaus miesto savivaldybė dėkoja daugiau nei dviem dešimtims organizacijų, kurios atsiliepė į pagalbos prašymą ir parodė solidarumą su fronto linijose kovojančiais Vilniaus medikais. Vien per šią savaitę buvo surinkta paramos už daugiau kaip 200 tūkstančių eurų.

Šių lėšų dėka Vilniaus miesto gydymo įstaigoms miestas įgijo būtinųjų apsaugos priemonių – respiratorių FFP2, vienkartinių kombinezonų, vienkartinių veido kaukių, apsauginių skydų, plaučių ventiliavimo aparatą.

Už finansinę paramą Vilnius dėkoja Gintarui Kazakevičiui, Vytauto Landsberio fondui, verslo įmonėms „Asseco Lietuva“, „Autocom LT“, „DXC Technology“, „Femtika“, „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkui“, „Gelsva“,  „Lietuvos inovacijų centrui“, „Metasite“, „Omnisend“, „Pixelmator“, „Realco“,   „Vilma“ ir kitiems.

Taip pat miestas dėkingas įmonėms, kurios parėmė labai reikalingomis priemonėmis: „Bio Circle Balticum“, “Biovela”, „Integrated Optics“, „Light Conversion“, „Optoman“, „PAROC“, „Spaudos praktika“, „Vilniaus degtinė“.

Jų suteikta parama – dezinfekcinis skystis, vienkartinės kaukės, pirštinės, respiratoriai, antbačiai – jau pasiekė  Vilniaus gydymo įstaigas. Joms taip pat pristatytas ir rėmėjų lietuviškai atspausdintas COVID-19 prevencijos ir gydymo praktinis vadovas, kuriame pateikiamos Kinijos medicinos darbuotojų kovos su koronavirusu gerosios praktikos.

Kiekvieno indėlis yra svarbus. Ačiū visiems.