Vilniaus miesto savivaldybės informacija dėl privalomo karantino

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą, nuo kovo 24 d. visi grįžę iš užsienio turi būti privalomai karantinuojami 14 dienų.

Kaip Vilniaus miesto savivaldybė įgyvendina šį sprendimą?

Registracija:

Atskridę į oro uostą visi keleiviai užpildo informaciją su savo kontaktais. Jeigu esate ne iš Vilniaus, rekomenduojame susisiekti su savo miesto savivaldybe ir informuoti pranešant savo kontaktus, kad ji galėtų organizuoti jūsų pervežimą.

Gyvenantiems ne Vilniuje:

Kitų miestų gyventojų karantinavimo pasirūpins jų miesto savivaldybė. Galimi du keliai:

  1. To miesto savivaldybės atstovai savo gyventojus pasitinka jau oro uoste ir pasirūpina jų pervežimu į kitą miestą, kur jiems bus užtikrintos privalomo karantino sąlygos.
  2. Jeigu kito miesto savivaldybės nepasitinka savo gyventojų oro uoste, jie laikinai karantinuojami Vilniuje, tam skirtose viešbučių patalpose. Kitos savivaldybės rytojaus dieną 12 val. pasirūpina savo gyventojų pervežimu į savo miestus.

Ką daryti sergantiems?

Viešbučiuose bus apgyvendinami tik ligos simptomų nejaučiantys žmonės. Asmenys, turintys klinikinių COVID-19 požymių, iškart gabenami į sveikatos priežiūros įstaigas.

Kokios bus privalomo karantinavimo sąlygos?

  • Apgyvendinimas karantinuotiesiems nekainuos, jį finansuos savivaldybė ir valstybė.
  • Šeimos: Šeimas viešbučiuose bus stengiamasi apgyvendinti drauge. 
  • Maitinimas: Savivaldybė įsipareigoja užtikrinti nemokamą trijų kartų per dieną maitinimą. 
  • Internetas ir kiti poreikiai: Pagal galimybes bus užtikrintas nemokamas interneto ryšys, dėl aprūpinimo kitomis reikiamomis kasdienio gyvenimo priemonėmis informuosime vėliau. 

Karantinavimo taisyklės:

Saviizoliacijai apgyvendintų žmonių prašysime laikytis karantino laikotarpiui būtinos rimties, nepalikti patalpų. Primename, kad daugiau nei 5 žmonių būriavimasis yra draudžiamas, SPA paslaugų teikti viešbučiai neturi teisės. Daugiau skaitykite čia – www.karantinas.lt.

Ar galima karantinuotis savo pasirinktoje vietoje – namuose, nuomojamame bute?

Ne, deja, sveikatos apsaugos ministro įsakymas išimčių nenumato.

Ar šios sąlygos gali keistis?

Vilniaus miesto savivaldybė ieško išeičių, kurios galėtų palengvinti karantinavimosi sąlygas. Tai galėtų būti ir techniniai sprendimai (pvz., speciali mobili aplikacija), ir galimybė karantinuotis savo pasirinktose patalpose, jei jas patvirtina apskrities epidemiologas. Tačiau kol nepakeistas ministro įsakymas, alternatyvų nėra. 

Atnaujintas 2020 03 25 18 val.

Kam taikomos išimtys privalomai izoliuotis Vilniaus savivaldybės patalpose 14 d.  parvykus iš kitų šalių?

Administracijos direktoriaus P. Poderskio įsakymu, Vilniuje savo turimose patalpose (jei jos atitinka SAM numatytus reikalavimus izoliacijos patalpoms) nuo kovo 25 d. galės izoliuotis ne tik šeimos su nepilnamečiais vaikais, išimtys bus taikomos ir besilaukiančioms mamoms, taip pat turintiems specifinių sveikatos problemų (pavyzdžiui serga šizofrenija, lunatikuoja, turi pripažintą sunkią depresijos formą ir pan.).
Prie išimčių priskiriami žmonės, sergantys lėtinėmis bei sunkiomis ligomis, kurių gydymui reikalinga turėti specialią įrangą, reikalinga nuolatinė priežiūra, injekcijos ir pan. Izoliuotis savo turimose patalpose galės ir turintys labai specialių mitybos poreikių, taip pat sugrįžtantys su augintiniais.

ĮSAKYMAS