Sostinės savivaldybė dėl plintančios infekcijos ragina atsakingai tvarkyti buitines atliekas 

Lietuvoje plintant COVID-19 virusui, Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus tinkamai tvarkyti savo buitines atliekas. Ant įvairių daiktų paviršių virusui galint išsilaikyti net iki 3 dienų, gyventojai prašomi saugiai išmesti savo komunalines atliekas karantino metu.

Pagal pateikiamas instrukcijas, sukauptos buitinės atliekos turi būti sudedamos į tvirtus plastikinius maišus, jų neperpildant. Rekomenduojama jas dėti ir į kelis maišus. Panaudotas servetėles, visas vonios reikmenų atliekas, apsaugines kaukes ir kitas panašias atliekas reiktų dėti į atskirus maišus, kuriuos vėliau mesti į bendrą buitinių atliekų maišą.

Nešant atliekas išmesti į konteinerius būtina mūvėti vienkartines pirštines, o grįžus į namus kruopščiai nusiplauti rankas. Pastebėjus perpildytą konteinerį savivaldybė ragina skambinti telefonu +370 650 04949 arba siųsti laišką adresu rinkliava@sivasa.lt.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas pabrėžia, kad dėl COVID-19 saviizoliacijoje esantiems arba virusu užsikrėtusiems žmonės patiems nešti atliekas yra griežtai draudžiama.

„Esant galimybei, rekomenduojama paprašyti artimųjų, kaimynų ar draugų išnešti atliekas už jus, pirmiausiai palikus jas už savo būsto durų. Išnešant kitų asmenų atliekas privaloma mūvėti apsaugines pirštines, iškart dezinfekuoti rankas, o grįžus namo jas dar kartą kruopščiai nusiplauti su muilu. Karantino laikotarpiu itin svarbu kruopščiai laikytis tiek asmeninės higienos reikalavimų, tiek tvarkingo atliekų utilizavimo rekomendacijų“, – teigė V. Benkunskas.

Savivaldybė taip pat primena, jog sostinėje šiuo metu nevykdomas didelių gabaritų atliekų, asbesto turinčių atliekų surinkimas, konteinerių išėmimas iš daugiabučių namų šachtų bei dalinimosi daiktais stotelės DĖK’ui.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt