Vilniečiui saugumui aptveriamos visos sostinės aktyvios laisvalaikio erdvės   

Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti vaikų žaidimo aikšteles, lauko treniruoklius, krepšinio, futbolo, tinklinio, teniso aikšteles, šachmatų stalus, stalo teniso stalus ir kt., prie ugdymo įstaigų esančios sporto ir laisvalaikio aikšteles, Baltojo tilto aikštyną, mat koronavirusas ilgam išlieka ant metalinių ir kitų paviršių. Daugiau kaip 500 vaikų žaidimo aikštelių ir kitų vilniečių pamėgtų laisvalaikio leidimo vietų STOP juosta planuojama aptverti jau artimiausiu laiku. Į pagalbą savivaldybė pasitelkė miestą ir aikšteles prižiūrinčias bendroves, seniūnus ir Gedimino legiono savanorius. Skaičiuojama, kad laisvalaikio erdvių aptvėrimui prireiks net 50 km minėtos juostos.

„Šiuo metu turime vengti bet kokio nereikalingo žmonių kontaktavimo. Deja, bet lauko aikštelės yra žmonių susibūrimo traukos šaltiniai, kuriose gali plisti infekcija. Taip pat inventoriaus paviršius – jis gali būti infekuotas ir skirtingi žmonės liesdami gali užsikrėsti. Todėl labai prašome visų sąmoningumo, paisyti įrengtus draudžiamuosius ženklus ir vengti šių vietų“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai patruliuos po aikšteles, kur renkasi ir būriuojasi daugiau žmonių – jie draugiškai informuos besibūriuojančius  apie karantiną ir viruso pavojų.

Vilniaus miesto savivaldybė miesto vaikų žaidimo aikštelėse įrengė 300 informacinių lentelių, kuriose prašoma jomis nesinaudoti. Esame labai dėkingi rėmėjams – bendrovėms „Inkidea“ ir DUV, įmonės „Biseris“, „Economus“ , kurie daug prisidėjo, kad mieste atsirastų šios lentelės.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vrt.lt