Išmokos nepasiturintiems vilniečiams 3 mėnesiams tęsiamos ir be prašymų

Paskelbus karantiną, Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi skubių priemonių užtikrinti bent minimalias pajamas socialiai pažeidžiamiems sostinės gyventojams. Savivaldybė perspėja, kad gyventojai jokiu būdu neitų į Socialinių išmokų skyrių, saugotų savo sveikatą, laikytųsi karantino taisyklių ir liktų saviizoliacijoje namuose. Socialinių pašalpų pratęsimu bus pasirūpinta. Specialistai patys susisiekia su tais vilniečiais, kuriems reikia pratęsti priklausančias (buvo paskirtos iki einamojo mėnesio 1 d.) socialines pašalpas. Jei pareiškėjas neturi el. pašto, jam paskambinama telefonu. Šios pašalpos gavėjui pateikus reikiamą informaciją, specialistas šio asmens vardu pats užpildo prašymą. Pašalpos pratęsiamos 3 mėnesiams.

„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad socialinės išmokos, kurios dažnai yra vienintelis ar net pagrindinis pragyvenimo šaltinis nepasiturintiems gyventojams,  juos pasiektų net neišėjus iš namų ateinančius mėnesius. Skubos tvarka skiriamos ir kitos socialinės grupės išmokos: slaugos ir priežiūros (pagalbos) kompensacijos bei kitos ypač jautrios ir skubaus sprendimo reikalaujančios socialinės išmokos (laidojimo išmokos) bus skiriamos laikantis minimalių teisės aktų reikalavimų“, – sako Vytautas Mitalas, Vilniaus mero pavaduotojas.

Visi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos sprendimai dėl negalios nustatymo, kai baigiasi terminas, bus pratęstos automatiškai.  Asmenims, kurie kreipsis pirmą kartą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, vertinimai atliekami asmenims nedalyvaujant, t. y. klausimynai pildomi telefonu ar el. priemonėmis. Atsižvelgęs į dėl koronaviruso pandemijos susiklosčiusią situaciją, Vilniaus miesto savivaldybės administracija reikalingus klausimynus nustatant specialiuosius poreikius pensinio amžiaus asmenims pildys telefonu ar el. paštu, kaip ir Socialinių išmokų skyrius.

Konsultacijos teikiamos:

  • bendruoju telefonu 8 700 35545;
  • dėl paramos mirties atveju – tel. (8 5) 216 3580, 8 686 08726.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt