Kiekvienas indėlis svarbus: Vilnius dėkoja ir kviečia įmones padėti aprūpinti medikus reikalingomis priemonėmis

 

Vienas svarbiausių ginklų kovoje su koronavirusu – medikų apsaugos priemonės ir medicininė įranga. Jų Vilniaus ligoninėms ir kitoms medicinos įstaigoms vis dar reikia. Pasak ekspertų, pandemijos pikas dar tik artėja, todėl medikai turi turėti priemones ilgai kovai.

Daugiau nei šešios dešimtys asmenų, įmonių ir organizacijų jau prisidėjo prie medicininių priemonių įgijimo Vilniaus medicinos įstaigoms didesne nei 610 tūkstančių eurų suma.

Šios paramos dėka jau užsakyta ir ligonines pasieks 10 plaučių ventiliavimo aparatų, daugiau nei 60 tūkstančių respiratorių, daugiau nei 50 tūkstančių veido kaukių, virš 10 tūkstančių veido skydų, daugiau nei 6500 litrų dezinfekcinio skysčio, 1500 greitųjų testų. Taip pat  – dešimtys tūkstančių asmens apsaugos priemonių, tokių kaip vienkartiniai kombinezonai, kepuraitės, pirštinės, antbačiai.

“Verslininkų parama mums yra be galo svarbi ir jų susitelkimas džiugina. Tačiau net ir ši surinkta suma dar nėra tokia, dėl kurios galėtume atsipalaiduoti – medikų apsaugos priemonių vis dar trūksta. Todėl ir toliau kviečiame verslą prisidėti, apjungti jėgas ir kartu padėti medikams kovojant su pandemija”, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Reikalingomis priemonėmis Vilniaus miesto savivaldybė aprūpina ne tik Vilniaus mieste veikiančias ligonines, poliklinikas, mobiliuosius testavimo punktus, karščiavimo klinikas, bet ir tokias įstaigas kaip mieste veikiantys vaikų dienos ir globos centrai, nakvynės namai bei kitos įstaigos, globojančios pažeidžiamas visuomenės grupes – pagyvenusius, benamius, sergančiuosius.

Prognozuojama, kad ateityje specialių medicinos punktų sostinėje gali daugėti, o tuo pačiu didės ir medicinos priemonių poreikis.

Tam, kad Vilniaus medikai būtų laiku aprūpinti priemonėmis, reikalingomis kovoti su COVID-19 virusu, reikalinga ir  finansinė parama. Svarbus kiekvienas indėlis, kiekviena diena ir kiekviena priemonių siunta. Kaip galite prisidėti, sužinokite čia. Norinčius pasiūlyti savo pagalbą kviečiame registruotis: http://bit.ly/kvietimasverslui.