Per karantiną GMP brigados persikelia budėti į miesto rajonus

 

Vilniaus miesto savivaldybės, seniūnijų ir kitų įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimo ir geranoriškos pagalbos dėka VŠĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties brigados, kurios dirbo pastotėse po kelias, karantino laikotarpiui yra perkeltos į gyvenamuosius rajonus, kur vienose patalpose budės tik viena brigada. Brigados tolygiai išdėstytos mieste ir operatyvumui turės tik teigiamą reikšmę. Perkeltos brigados kaip ir iki šiol aptarnauja visus skubios medicinos pagalbos besikreipiančius pacientus ir jokios papildomos rizikos aplinkinių namų gyventojams nekelia.

Greitosios medicinos pagalbos iškvietimo numeriai lieka tie patys: 033 arba 112. Koronaviruso informacinė liniją veikia visą parą tel. 1808.

Karantino laikotarpiui įstaigų ir organizacijų suteiktos patalpos Greitosios medicinos pagalbos brigadoms yra papildomai suteiktos šiais adresais (medicinos paslaugos šiose patalpose neteikiamos, tai yra tik brigadų budėjimo vieta):

Saltoniškių g. 10 (suteikė – Vilniaus šilumos tinklai) 2 br.
Baltupių g. 37 (suteikė – Verkių seniūnija) 1 br.
L. Asanavičiūtės g. (suteikė – VVT) – 1 br.
Gilužio g.17 (suteikė – Vilniaus vandenys) -2 br.
L. Asanavičiūtės g. 20 (suteikė – Vaikų ir jaunimo klubas „Žvaigždutė) -1 br.
Pylimo g. 56 (suteikė – Centro poliklinika) – 2 br.
Parko g. 21 (suteikė – Psichiatrinė ligoninė) – 1 br.
Dariaus ir Girėno g.11 (suteikė – Naujininkų seniūnija) -1 br.
Pergalės g. 13 (suteikė – Atviro jaunimo centro „Mes“ padalinys) – 1 br.
Vasaros g. 5 (suteikė – Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė) – 1 br.
Žirmūnų 143 (suteikė – Žirmūnų seniūnija) – 1 br.
Pušyno g. 25 (suteikė – RVUL reabilitacijos centras) – 2 br.

Toks brigadų perkėlimo tikslas – prevenciškai sumažinti koronaviruso plitimo galimybę, ribojant medikų profesinius kontaktus. Taikant organizacines ir fizines ir chemines darbuotojų apsaugos priemones šiai dienai nė vienam Vilniaus GMP medikui ši infekcija nėra nustatyta.

Iki brigadų decentralizacijos pastotėse dirbo po 3-5 brigadas ir jeigu nors vienam GMP darbuotojui koronavirusas būtų nustatytas, būtų prireikę karantinuoti visos pamainos darbuotojus. Visą kūną dengianti speciali apranga yra tik apsaugos priemonė, nebūtinai informuojanti, kad brigada vyksta pas koronavirusu užsikrėtusį pacientą.

Daugiau informacijos tel.: (8 5) 210 25 80