Kitoks pavasarinis gėlių sodinimas sostinėje – 11 tūkst. žiedų pražys šalia gydymo įstaigų


 
Vilniuje besitęsiant karantinui, darbai lauke sostinėje nesustoja – kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad mieste būtų pasodinta beveik 11 tūkst. našlaičių. Tačiau šiemet sodinimas kitoks – anksčiau gėlės buvo sodinamos miesto centre, o šį pavasarį, atsižvelgus į padidėjusį sergančiųjų bei besilankančiųjų gydymo įstaigose gyventojų skaičių, priimtas sprendimas Centrinės miesto dalies teritorijoms skirtas pavasarines gėles pasodinti prie gydymo įstaigų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Šis sprendimas nebuvo planuotas iš anksto, greičiau tai – mūsų, kaip savivaldybės, dar viena padėkos išraiška medikams, kurie nepailsdami dirba diena iš dienos vardan mūsų visų sveikatos. Tūkstančiai našlaičių žiedų pražys net prie 18 gydymo įstaigų, poliklinikų bei ligoninių visame Vilniuje, taip papuošdamos miestą ir dėkodamos medikams už jų pastangas kovojant su koronavirusu“, – kalbėjo sostinės mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.


Įvairiaspalvių žiedų našlaitės prie Antakalnio, Naujosios Vilnios, Centro, Karoliniškių, Lazdynų, Naujininkų, Šeškinės bei Centro poliklinikų, taip pat Greitosios medicinos pagalbos stoties, Grigiškių sveikatos priežiūros centro, Vilkpėdės, Vilniaus miesto klinikinių, Šv. Roko ligoninių, Psichikos sveikatos, Sutrikusiojo vystymosi kūdikių namų-pagalbos centrų, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Santaros klinikų sodinamos jau nuo šios savaitės pradžios, sodinimas tęsis visą savaitę.


Našlaitės pasirinktos sodinti dėl savo atsparumo šiam metų laikui būdingoms švelnioms šalnoms. Pavasarinius našlaičių gėlynus sodins ir prižiūrės UAB „Stebulė“. Papuošti Vilnių ir simboliškai padėkoti medikams šiemet iš viso kainavo daugiau kaip 9 tūkst. eurų.


Sostinės savivaldybė kviečia vilniečius puošti Vilnių žiedais neišeinant iš namų – sodinti, persodinti ir puoselėti gėlės savo balkonuose, ant palangių, kitose gerai matomose namų vietose. Savivaldybės specialistai pabrėžia – karantino sąlygomis tikrai nepatariame eiti iš namų, kad nusipirktume gėlių balkonų papuošimui. Bandykime improvizuoti iš to ką turime namuose. Galbūt turime užsilikusių pernykščių sėklų, kurias galime sudaiginti kambaryje ir vėliau persodinti į balkono indus. Sėklos gali būti nebūtinai gėlių. Džiaugsmo suteiks ir besistiebiančios pupelės, agurkai ar bet kuri kita daržovė ar prieskoniniai augalai. Eksperimentuokime ir stebėkime gamtos gyvybinius procesus būdami namuose.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt