Sostinės mokyklų „FabLab“ dirbtuvėse gaminamos apsauginės priemonės medikams

 

Karantino ir nuotolinio mokymosi metu ištuštėjus sostinės mokykloms, dalyje jų užvirė darbas – inovatyviose „FabLab“ dirbtuvėse mokytojai, laikydamiesi higienos ir saugos reikalavimų, ėmėsi gaminti įvairias apsaugines priemones medikams, nuotoliniu būdu padedami savo mokinių.

„Tokiu iššūkių pilnu laikotarpiu, kuriame dabar gyvename, gali pasireikšti patys originaliausi ir kūrybiškiausi sprendimai. Mūsų mokyklų parodytas pavyzdys įrodo, kad kūrybiškumą galima suderinti ir su pilietine pareiga bei rūpesčiu kitais. Labai džiaugiuosi mokyklų bendruomenėmis, kurios savanoriškai nusprendė prisidėti ir įdarbinti savo turimą įrangą kilniems tikslams – medikų ir jų artimųjų apsaugai užtikrinti“, – sakė sostinės mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Nuotraukos – Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos.

Norą prisidėti prie iniciatyvos gaminti apsaugines priemones medikams išreiškė septynių sostinės mokyklų mokytojai – Aurimas Lingė iš Jono Basanavičiaus gimnazijos, Božena Ambrozevičienė ir Aleksas Aliukonis iš Simono Konarskio gimnazijos, Jolita Stapurevičiūtė iš „Ąžuolyno“ progimnazijos, Pavel Fikert iš VGTU Inžinerijos licėjaus, Mindaugas Masaitis iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Donatas Kriukas iš Salomėjos Nėries gimnazijos bei Snieguolė Bagočienė iš „Sietuvos“ progimnazijos.

Apsauginių skydelių gamybą koordinuoja „Robotikos mokykla“ bei VGTU „Linkmenų fabrikas“, kurie pasidalino jų sukurto apsauginio veido skydelio maketu. Maketą mokyklos gali pačios pasikoreguoti, pritaikydamos prie „FabLab“ dirbtuvėse esančių lazerinių staklių. Medžiagas mokykloms savanoriškai suteikia įmonės. Visos gamybos metu laikomasi saugumo reikalavimų – naudojamos apsauginės priemonės, laikomasi tinkamo atstumo.

„Nuotoliniu būdu besimokantis mūsų IIA klasės mokinys Martynas Matijošius pritaikė gautą maketą ir iš viso pagamino 90 apsauginių veido skydelių. Techninį skydelių gamybos procesą atliko technologijų mokytojas Aurimas Lingė. Ant apsauginių veido skydelių priekinės dalies lazerinėmis pjovimo staklėmis išgraviruotas mūsų gimnazijos palinkėjimas „Mes su Jumis!“ juos dėvėsiantiems medikams kartu tampa ir medikų palinkėjimu sergantiesiems“, – pasakojo J. Basanavičiaus gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Poškaitė-Genienė.

J. Basanavičiaus gimnazijoje pagaminti apsauginiai skydeliai buvo perduoti Vilniaus miesto savivaldybės administracijai. Iš čia jie bus paskirstyti į ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigas, kurias lanko su virusu kovojančių medikų vaikai.

30 apsauginių veido skydelių gimnazijos technologijų mokytojas A. Lingė šiandien savanoriškai nuvežė į Panevėžio miesto VšĮ Respublikinės ligoninės infekcinių ligų skyrių ir perdavė infekcinių ligų klinikos vedėjui Eugenijui Preidžiui. E. Preidis ir infekcinių ligų skyriaus personalas nuoširdžiai dėkojo už gražią iniciatyvą.

Sostinės savivaldybė didžiuojasi brandžia ir iniciatyvia sostinės mokyklų bendruomene, ne tik įprasminusia techninių kūrybinių „FabLab“ dirbtuvių veiklos pradžią, bet ir prasmingai prisidėjusia prie visuomenės saugumo. Pasak mokyklų „Fab Lab“ atstovų, iškilus poreikiui, kaukių gamybą būtų galima pratęsti. Šiuo metu didžiąją dalį kaukių gamina privati įmonė, pagaminanti apie 10 tūkst. skydelių per dieną.

„FabLab“ dirbtuvės veikia 25-iose Vilniaus mokyklose, dar 10 turėtų atsidaryti vėliau šiais metais. Daugiau apie projektą: https://www.svietimopazanga.lt/projektai/atviros-technines-ir-kurybines-dirbtuves/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]