Minint Smolensko tragedijos dešimtmetį – pagarbos vėliavos Lecho Kačynskio gatvėje Vilniuje

Prieš dešimtmetį, balandžio 10-ąją, pasaulį sukrėtė žinia apie netoli Smolensko (Rusija) nukritusį lėktuvą, kuriuo kartu su gausia delegacija skrido Lenkijos prezidentas Lechas Kačynskis. Šiandien, minint dešimtąsias Smolensko tragedijos metines, jos aukų atminimas bus pagerbtas ir Vilniuje – sostinės Lecho Kačynskio gatvėje prie lietuvių ir lenkų kalbomis esančio gatvės pavadinimo lentelės suplevėsuos Lenkijos ir Lietuvos vėliavos.

„Smolensko tragedija – skaudžiausias šiuolaikinės Lenkijos įvykis, kuris stipriai sukrėtė ir Lietuvą. Žuvęs Lenkijos prezidentas Lechas Kačynskis aktyviai puoselėjo Lietuvos ir Lenkijos draugystę, todėl Vilniuje prieš kelerius metus įamžinome jo atminimą. Istoriškai ir kultūriškai nuolat buvę greta, ir šiandien, prisimindami šią liūdną datą, mintimis esame kartu su visa lenkų tauta“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šalia Vilniaus miesto savivaldybės esanti gatvė Lecho Kačynskio vardu pavadinta 2018-aisiais, Lietuvai ir Lenkijai minint savo valstybingumo šimtmečius. Gatvės pavadinimą žymi dvi lentelės – lietuvių ir lenkų kalbomis. Ši gatvė – savotiškas Lietuvos ir Lenkijos bendro kelio simbolis, kalbantis ir apie istorinius, ir apie esamus dviejų valstybių ryšius.

Lechas Kačynskis Lenkijos prezidento pareigas ėjo 2005–2010 metais. Į Smolenską Lenkijos vadovas, jo žmona bei gausi politikų, istorikų, ekonomistų delegacija vyko minėti 70-ųjų Katynės žudynių metinių. Nukritus lėktuvui, žuvo visi juo skridę keleiviai.